Provinssi alkaa "JIPII"

Luvan kans saa sotkee kaupunkia, mahtava tilaisuus levittää nuorisolle huumeita ja muita päihteitä, jotta saadaan ne käyttäjiksi. Lisäksi tarjolla työtä, tosin talkootyötä,
työstä ei palkkaa saa, mutta talkoolainen saa järjestäjiltä vettä ja teetä työntekiäravintolasta. Talkoolainen saa toki myös ruokaa, maksusta, pohojalaanen talkootapa?
21486
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 21

Vanhimmat

Lopettaa sais..tai siirtää rytmikorjaamolle..Rahat menee saksalaisille muutenki.

Äänestä

Jos olisin kaupungin päättäjä, kieltäisi tuollaisen turhan "juhlan"

Äänestä

Mites ne rahat, jotka kävijät käyttää paikallisiin palveluihin ja tuotteisiin.
Hankkikaa ny elämä saa...na

Äänestä
  • Hanki sä sossusta rahaa et pääset riekkumaan porttien eteen..köyhä vajakki..

    Äänestä

mihin paikallisiin palveluihin...ei festarikansa pal,rafloissa syö tai hotelleissa asu saati ny taksilla aja...jos ne ny kaupasta hakee pari mehua ym...no joo...enemmän ne tuhoa saa aikaan

Äänestä

Vai että pari mehua.. Kannattaisi käydä ihan oikeasti katsomassa esim. Törnävän S-marketin jonoja Provinssin aikana.. Sitä paitsi, tangoilijat sotkevat koko kaupungin.. En esim. ymmärrä sitä että vaunun kanssa saa mennä puistoon tangojen aikaa ja sotkea siellä...

1Äänestä
  • ESIINTYJÄT.
    UPEETA.
    MAHTAVAA.
    IHANAA.

    Äänestä

  • Pitkät jonot oli Anttilankin edessä, ei se pelkästään Törnävälle sijoitu

    Äänestä

joo alle 30v. huippu kivaa..muita pääasiassa saa hävetä..näitä ikäloppuja jotka sielä nuorten joukossa vipeltää paskat housussa ..jääkää kotiin tänä vuonna nahkaliivi porukat myös..

Äänestä

Täh..???missäs kaikki mamu jutut viipyy häh!!!???nehän asuukin täs provinssialueen lähellä..äkkiä nyt perus paskapuheet tänne..

Äänestä
  • No nythän pääsee "saalistamaan".

    Äänestä

Ilman kökkälääsiä ei tätäkää juhulaa järjestettääsi ja hyvässä porukassa on hyvä puuhata yhteisen edun nimissä ja vähän omanki. Kyllä ku kattoo majoitustilannetta ja katukuvaa niin kyllä sieltä jokunen euro kannetaan Seinäjoelle.

Äänestä

Tuohan on loistavaa et ulkoilmatapahtumia järjestetään. Ne jotka eivät pidä musiikista, joita tuo tarjoaa niin pysyköön poissa.
Provinssilla on pitkät perinteet, ei pelkästään kaupungilla vaan myös muusikoiden keskuudessa.
Cheekki sais pysyä pois tuolta nyt ja jatkossakin...

Äänestä

Tankomarkkinat ne vasta sotkooki, kun ikä-ihmiset pääsöö irti karsinoostaan!

Äänestä
  • Roskaavaa roskasakkia koko rokkiporukka. Röyhkeitä, kännisiä, resusis vaatteis, haisevat kauppakassajonois kun örveltävät mutapelloilla, hyi ! Pois meidän siististä kaupungista, mettähän peräseinäjoentienvarteen ja kauvas.

    Äänestä

Kaivakaa ny ne hiekat pois pilluistanne ja menkää pitämää hauskaa

Äänestä

Tangomarkkinat on ne Seinäjoen törkybileet. Aikuiset ihmiset sotkee ja kat tappelee keskenään. Eiköhän se taida olla poliisinkin tilastoissa samoin.

Äänestä
  • Katso aftermovie ja pääset mukaan festarifiilikseen.

    Äänestä

Kävin kakkalla provinssis. teki hyvää..ei mul muuta

Äänestä

"työstä ei palkkaa saa, mutta talkoolainen saa järjestäjiltä vettä ja teetä työntekiäravintolasta. "

Hoh, haloo pahvi, tiedätkö, miten kalliita festariliput ovat? Se kuule on iso säästö mennä talkoolaiseksi ja nähdä festari eri vinkkelistä. Ja kuvitteletko tosiaan, että olisi resursseja pöyrittää Provinssin kokoista festaria, jos kaikki saisivat palkkaa? Se on vain valitettava tosiasia. Ja työkokemusta on se talkootyökin, ja voi saada sitäkin kautta suhteita jonnekin päin.

Äänestä

hyvät oli bileet ..tyttäret ei pihdanneet, paikalliset sai meisseliä..ens vuonna uusista..jeees

Äänestä

Kommentoi aloitusta


yöksisinne kirjoitti:

Luvan kans saa sotkee kaupunkia, mahtava tilaisuus levittää nuorisolle huumeita ja muita päihteitä, jotta saadaan ne käyttäjiksi. Lisäksi tarjolla työtä, tosin talkootyötä,
työstä ei palkkaa saa, mutta talkoolainen saa järjestäjiltä vettä ja teetä työntekiäravintolasta. Talkoolainen saa toki myös ruokaa, maksusta, pohojalaanen talkootapa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu