Joku " himo" on tuntunut täällä ns. kerjäävän turpiinsa.
Muistaa varmaan nyt sanonnan: sitä saa, mitä tilaa.
Muistaa varmaan nyt sanonnan: sitä saa, mitä tilaa.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Imetkö?
Räyhäsuinen Copy on niin mammanpoika, että hänestä ei ole muuhun kuin suutaan soittamaan. Etkö olekin mielipuoli?
Kuka nyt Anssi omia kirjoituksiaan kritisoisi niin voimakkaasti?
Olet lahjaton ja tyhmä koulunkeskeyttäjä, josta ei ole mihinkään muuhun kuin itsensä paljasteluun ja nettihäiriköintiin!
Ei ole mitään sinua mainostavaa copya, vaan häiriköit Anssi ihan itse palstoja! Olet tehnyt sitä jo 15 vuotta!
Jos joku muuta väittää, niin kuka helvetti tuolla kivenkovaan vänkäsi vastaan?
http://keskustelu.suomi24.fi/t/13674407/toimitko-verkossa-fiksusti-ja-turvallisesti
Eli kyseessä on sama copysta jauhava Anssi-pelle!
Lainattu kirjoitus tuolta tietoturvakeskustelusta:
"Kyllähän tämäkin ketju paljastaa rikollisen touhusi. Valehtelet ja esiinnyt jopa keskustelun aloittajana. Yrität peittää keskustelun pornospämmiin ja väität, että keskustelu on spämmiä ja spämmi keskustelua. Lähetät sitä spämmiäsi jopa tänne ja esiinnyt täälläkin naiskeskustelijoina, jotka eivät kommentoi muuten kuin kehumalla sitä spämmiä. Kehut rikollista touhuasi muka täysin harmittomaksi ja tervetulleeksi. Samalla haukut kaikkia muita keskusteluja epäasialliseksi jne.
Kaikille on käynyt jo tästäkin ketjusta selville, että käytät kaikkia mahdollisia rikollisia, moraalittomia ja epäeettisiä keinoja mitä vain keksit itsesi mainostamiseen ja uusien uhrien löytämiseksi. Samalla haluat epätoivoisesti hiljentää tai peittää keskustelun tuosta rikollisesta touhusta. Viimeiseksi näköjään tuo floodaaja, joka lähettää tietokoneensa prosessit moneen kertaan väärään säikeeseen."
Jokainen näkee, että samaa paskaa Anssi harrastaa täälläkin. Esiintyy mm. Pertunlikkana kehuen itseään jne. jne. jne.
"Viimeiseksi näköjään tuo floodaaja, joka lähettää tietokoneensa prosessit moneen kertaan väärään säikeeseen."
Eli Anssi lähettää tänne ne himo-viestinsä peittääkseen keskustelua!
Tuo Anssi Viskari on kuin onkin saatu kuriin julkkisjuoruissa!
Eli kyllä poliisi tietää sen syylliseksi! Kyseinen tietoturvakeskustelu on saattanut olla vaikuttamassa asiaan.
Hirveä ukko kaikinpuolin on kyseessä! Luulisi todellakin hälytyskellojen soivan kovaa!
Ukko pitäisi vaan saada LOPULLISESTI POIS paskaansa suoltamasta, kaikilta palstoilta!
Mikdi isoA lähettäisi himo viestejä jos sillä olisi tarkoitus mainostaa?Sinä COPY niitä lähetät,hullu kun olet ;-)
Kaikki eivät ole niin tyhmiä kuin sinä, Anssi!
Yrität peittää himo-viesteilläsi totuuden sinusta ja spämmistäsi sisältävät keskustelut. Täysin vastaavalla tavalla kuin yritit upottaa tietoturvakeskustelussa keskustelun floodaamalla jonkun tietokoneprosessit moneen kertaan ym. keskustelun häiriköintiä.
Eiköhän se ole käynyt jo ihan jokaiselle selväksi tällä palstalla, että kiimoissasi et välitä paskaakaan mistään säännöistä etkä edes lainsäädännöstä.
Hyi helevetti, mikä ukko!
kirjoituksia. Eihän yksikään mies kirjoita tuolla tyylillä vaikka Pia Rask kyllä nykymuodossaan kävisi hyvin kaalikombinaatin pillarikuskista, onhan se sekopää tiukka telaketjufemakko muutenkin. Noin raivokasta akkaa ei kyllä toivoisi edes pahimmalle vihamiehelleen. Miettikää!!
On vain hyvä, että tätä Mäntyharjun palstaa säätää myös Savonlinnan ripuliperse. Täydennät Copyn ohella palstan loistavaksi!
Anssi, myönnä nyt vaan, että sinua ei kukaan kopioi, vaikka kuinka yrität uskotella!
Miksi tuollaista apinan henkisellä tasolla olevaa rikollista apinan näköistäkin kaljua heikkolahjaista täysin tuntematonta kusipäätä kukaan ylipäätään kopioisi?
Peruskoulukin oli sinulle typerykselle äärettömän vaikeaa!
Mietihän kusipää omia kirjoituksiasi!
On täysin varmaa, että maksat Pia Raskin julkisesta solvaamisestasi, joka viestistäsi vielä!
Tätännii lankoo ku kahtelloo, nii ei voe tulla ku yhtee lopputulemaa.
Moeska suljjetulta pittäes ottoo asukkaije tietokonneet poes.
Viskari kuuluisi sinne suljetulle osastolle lukkojen taakse!
Lue niitä tuhansia ja taas tuhansia sen kirjoittamia paskaviestejä. Tämä on vain yksi ketju!