Vesimyyrän torjunta myrkyllä?

Mitä myrkkyä kannattaisi käyttää ja miten että vesimyyrän saisi pois pihamaalta? Eikö klerattia enää saa ja toimiiko rotanmyrkky?
2563
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

"Ulkokissat" on parhaita myyräntorjunnassa. Minulla on useampiakin kissoja ja ne pitää myös naapurien myyrät kurissa.

Äänestä

nyky kissat ei myyristä perusta....klerat on poistunut markkinoilta jo vuosia sitten, 342 tehoaa ja kelpaa ainakin osalle myyristä. Vesimyyrä kiusaa myös minua. Oli sillekin kelvannut kun makasi pihalla koivet oikosenaan.Syöttiloota pitää olla semmottinen kaksinkertainen jonne ei pääse siilit,linnut,kissat ym. ystävämme vaan vain nämä ei-toivotut vierailijat. Meillä on syöttilootia 2 ja ajoittain tulee uusi invaasio ja syötti kelpaa, sitten kun ei enää vähene, niin vähenee myyrät ja jopa hetkeksi loppuvatkin...kunnes saapuu uusi erä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


puutarhavituilla kirjoitti:

Mitä myrkkyä kannattaisi käyttää ja miten että vesimyyrän saisi pois pihamaalta? Eikö klerattia enää saa ja toimiiko rotanmyrkky?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu