Turkin vaatima anteeksipyyntö on saatu ja suhteet normalisoidaan.
Israel maksaa törkeän laivastoiskun tuottamien uhrien omaisille noin 18 miljoonaa euroa korvauksia ja Turkki voi vapaasti jatkaa apuaan palestiinalaislaueille.
Israel puolestaan saa kipeästi tarvitsemiinsa energiahankkeisiin puhtia.
http://yle.fi/uutiset/turkki_ja_israel_palauttavat_diplomaattisuhteensa_kuuden_vuoden_kiistan_jalkeen/8986452
Turkki puolestaan pyysi anteeksi Venäjältä marraskuista koneen pudotusta:
http://www.iltasanomat.fi/ulkomaat/art-2000001208904.html
Israel pyysi vihdoin anteeksi Turkilta!
8
145
Vastaukset
- hirvee.haju.lähtee
Mene kamelikuski islam palstalle kuivattelemaan ämmäsi kuukautisrättiä!
- Allahu.Alam
اشْهَدُ انْ لّآ اِلهَ اِلَّا اللّهُ وَ اَشْهَدُ اَنَّ مُحَمَّدً اعَبْدُه وَرَسُولُه Ašhadu an la ilaha illa-llah, wa ašhadu anna Muhammadun Aabduhu wa rasuluh. Todistan, ettei ole muuta jumalaa kuin Jumala, ja todistan, että Muhammad on Jumalan palvelija ja Hänen Sanansaattajansa.
- Tellmetruth
anna 1 esimerkki siitä miten koraanissa ilmenee allahiksi kutsutuksi epäjumalan jumaluus, mitä jJumalan ominaisuuksia allahilla on?
Et tiedä sellaista ainoatakaan?
Kuinka monta saatanallista om9inaisuutta tiedät? Aivan, monia tulee mieleesi? Vainoon kehoittaminen, juutalaisviha, islmain eoäjumalanpalvontauskonnosta eroavan saa murhata muslimien mielestä, ilmeisesti lupa tulee allahin eli epäjumslan eli ilmeisesti saatanan kautta?
Onko sinua koskaan huvittanut kun muslimit käyvät Mekassa kvittämässä mustaa kiveä, symbolista saatanaa ja oäivitäin kumartelee häntä useasti päivässä, olettaen että epäjumala allah on itse saatana, ainakin allahin tahto menee aika lailla yksiin saatanan toiveiden kanssa? - t.MuhamettiPedofiili
Allahi on persiistä ja murhaaja!
- eimenejakeluun
Niin se reaalipolitiikka menee uskonnon edelle, palstan fundisten on käytännössä mahdotonta hyväksyä että heidän jumalansa valittu kansa pyytää anteeksi MUSLIMEILTA
- beheading5
EU maksoi oliko se 3 biljoonaa euroa Turkille, jotta Turkin kautta ei päästetä muslimeja EU:hun =)
Iso-Britannia tajusi että EU-laiva on uppoamassa ja pelastaa itsensä, ainakin mahdollisuudet ovat paremmat kuin esim. syntihyväksyvällä Ruotsilla, jonka ounastelen pysyvänsiinä viimeisten joukossa.
Muslimit voivat pysyä muslimimaissa. Heidän koraaninsa on ei-muslimeja uhkaavaa. koraanin takai ihmisiä murhataan muslimien toimesta, koraanin takia on muslimiterrorismia.
Muslim behaeding ovat hakusanat näkemään kauheuksia, jos olet alle 28 vuotias, haluan kieltää sinua katsomasta mitä noilla hakusanoilla löytyy. Ne ovat herkälle mielelle liikaa. Jos on ikää enemmän ja esim. kuolleita aiemmin nähnyt niin sittenkään en oikein suosittele mutta tosiasioistakin on hyvä olla selvillä.Iso-Britannia UPOTTI itsensä.
Risto Ej Penttilä vertasi Englannin tilannetta Suezin kriisin kaltaiseen katastrofiin.
Totta!
Samanlainen mahalasku!- miten.menee
KTS kirjoitti:
Iso-Britannia UPOTTI itsensä.
Risto Ej Penttilä vertasi Englannin tilannetta Suezin kriisin kaltaiseen katastrofiin.
Totta!
Samanlainen mahalasku!Oletko homomuslimi?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit896052KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3345309Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja212686Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei512615Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852841875Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1051697- 1141571
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro181533seurakunnan talouspäällikön valinta meni perseelleen
Nyt on ihan pakko kyseenalaistaa tuo Kemijärven seurakunnan päätös talouspäälliköstä. Valitulla ei ole talouspuolen osaa1241454Olen ihmetellyt yhtä asiaa
Eli miksi naiset ovat niin pelokkaan tai vaitonaisen oloisia minun seurassani. Se sai minut ajattelemaan, että olen epäm1351413
