Soini: Suomi maksaa Britannian EU tukia

458
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Kävikö haukkumassa britit?

Äänestä

Soini maksattaa tuon kaiken Suomen vähävaraisimilla.

Äänestä

Soini unohtaa olevan ulkoministeri ja hallituksessa kun teksti on kuin opposition.

Jälkijättöistä haukkua vanhaa valtaa, kun sen hallinnasta alkaa tosiaan olla kauan. Pitäisi katsoa jo mitä uusi valta saa aikaan. Muuta kuin mamutusta, Kreikan tukemista ja köyhien kurjimusta.

Hän halveksuu kansanäänestystä EU-jäsenyydestä. Ei se ole kuollut kirjain. Miten Briteille kävi?

Äänestä

Ei puhunut tälläisiä kun pääsivät brittien johtamaan EU ryhmään.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Saimitätilasi kirjoitti:

Heippa Britannia teitä ei kaivata.

http://timosoini.fi/2009/05/perussuomalainen-vaihtoehto/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu