Merkelin pahin painajainen on toteutumassa, Vaihtoehto Saksalle Afd puolueen puheenjohtaja Frauke Petry haluaa kansanäänestyksen kuulumisesta Euroopan Unioniin. Afd kaappasi jytkyllä osavaltiovaaleissa tänä vuonna ja ensi vuoden parlamenttivaaleissa kansanäänestys tulee olemaan puolueen pääteema.
Mahtaako Suomen SOS-hallituksen kanta muuttua...?
http://www.express.co.uk/news/world/684282/Germany-Eu-referendum-Dexit-Brexit-Angela-Merkel-european-union
Mahtaako Suomen SOS-hallituksen kanta muuttua...?
http://www.express.co.uk/news/world/684282/Germany-Eu-referendum-Dexit-Brexit-Angela-Merkel-european-union
Vastaukset 19
Vanhimmat
Hyvä!
Kiitos aloittajalle hyvästä avauksesta.
Sipilä on jo ehtinyt YLE:n mukaan lausua olevansa täysin Junkkerin tukena.
Kaksi näkyvintä johtajaa, Juoppo junkkeri ja Merkel on saatava pois palleiltaan. Kerta kaikkiaan alas ja ulos kaikesta.
Arvostan suuresti Rajat Kiinni väen aktiivisuutta, mutta se toiminta pitäisi panna syrjään toistaiseksi.
Suomesta pitää saada vahva viesti maailmalle, että Juoppo ja Merkel ALAS ja ULOS.
Tarvitaan vahva mielenilmaus Suomesta tueksi kaikille rauhaa ja kotimaataan rakastaville Eurooppalaisille, että heistä kukaan ei ole yksin ajatuksineen.
Siihen kansalaisadressiin kannattaisi nyt kaikkien vahvaa viestiä kannattavien käydä laittamassa allekirjoituksensa.
Adressi on jo nyt saanut niin suuren painoarvon, että Venäjällä jo puhutaan Suomen EU-erosta...Tosin Ilkka Kanerva vierailunsa aikana torjui tämän ajatuksen.
Myö maksetaan sitten euroviulut yksinään.
MERKEL pahin painajainen: Saksa vaatii kansanäänestystä "ihmiset haluavat olla vapaita EU
Kiusannut Angela Merkel on edessään vaatii kansanäänestystä vapaata Saksan kansa "EU orjuuden" vanavedessä Britannian sensaatiomainen päätös leikata siteet Bryssel.
By REBECCA PERRING
JULKAISTU: 03:09, ke, 29 kesäkuu 2016 | PÄIVITETTY: 08:37, ke, 29 kesäkuu 2016
Frauke Petry vaatii saksalaisen EU-kansanäänestyksen GETTY
Frauke Petry vaatii saksalaisen EU-kansanäänestyksen
Äärimmäisenä oikealla luvut Vaihtoehto Saksalle luvannut soittaa omia ääni, jos he kytkin vallan maan vaaleissa ensi vuoden syksyllä.
Osapuoli edustaja merkkituotteita Brysseliin "byrokratia hirviö", ennen kuin lisäät: "Ensi vuonna AfD tulee Saksan parlamentin ja Dexit on top asialistallamme".
He kutsuivat äänestystä Dexit sellaisenaan varten Deutschland poistumista EU.
Eurosceptism on pyyhkäissyt koko maanosassa jälkeen ihmiset Britannian tukema Brexit historiallisessa EU-kansanäänestyksen 23. kesäkuuta.
sillä nyt Merkelillä on kiire runnoa Euroopan supervaltio-hanke läpi, johon Suomi tietysti liittyy ilman kansanäänestystä russofobian takia. Sen jälkeen me ollaan oikeistodiktatuurissa ikuisesti.
Britit ehtivät ajoissa pois uppoavasta laivasta.
Sepä onkin kimurantti kysymys. Päät höyryää nyt joka suunnalla.
Aikaisempi kokemus tosin opettanut: odotellaan ja katsotaan...
Saksa tarvitsee oman sisäisen kyseenalaistuksen omalle röyhkeälle käytökselleen
en TODELLAKAAN aio elää missään natsisaksassa
en ole ikinä äänestänyt eu - jäsenyyden puolesta enkä äänestä
tämä on nähty miten suomi vuodetaan kuiviin hiljalleen
tulen muuttamaan eu:n ulkopuolelle heti kun tulee tilaisuus
Joutuivat jo käymään läpi natsi-Saksa menneisyytensä, eivätkö siis oppineet mitään siitä?
Mikä suuruudenhulluus niitä oikein riivaa?
Frau Merkelin kasvoilla on uupumuksen merkkejä ja puheessa vähän outo sävy - alistunut?
No kahdesti on jo suursaksaa rakennettu, josko nyt kolmas kerta toden sanoo. Pahoin pelkään, että tappeluksi menee nytkin.
Sunissa saksan oikeistopuolueen syyt erohakemukseen:
“The time is ripe for a new Europe, a Europe of fatherlands, where we peacefully trade with each other, maintain partnerships and respect the will of the national sovereignties.
Aatu Hitler ei tuon ehdotuksen takia ainakaan luullakseni pyörähtele maanalaisenpunkkerinsa pihamaalla polttohaudassaan?
Hyvä oivallus joutui kokemaan itse saman kuin miljoonat juutalais uhrinsa.
Joo mutta meidänhän on niin hiton vaikea ymmärtää toisiamme näissä sota asioissa?
Bravo! Niin sitä pitää!
Saksan kansakin alkaa herätä ruususen unesta. Millon Suomi?
Merkel ym suuruudenhullut haluaa hukuttaa ja hävittää pienet kansat niin että valta on heillä.
Veikkaan kyllä et Saksa tulee olemaan se viimenen maa joka tulee äänestämään ittesä ulos EUsta, sen verran vankka kannatus siellä on EUlla ja mamutuksella!?
Vaikka määrällisesti toki kumpaakin vastustaakin moninkertanen määrä porukkaa mitä Suomessa on asukkaita.