Tiedän, että helluntailaiset on maailman jyrkin lahko. Joka ei heidän oppiensa mukaan kulje, joutuu helvettiin. Helluntailaiset ovat näin päättäneet, vaikka heillä ei tuomio-oikeutta olekaan. Suomen lakia on helluntailaistenkin noudatettava. Laki kieltää uhkailun. Leif Lindberg sanoi, että kun hänet heitettiin seurakunnasa pihalle, hänet samalla tuomittiin helluntaiseurakunnassa alimpaan helvettiin.
Helluntailaiset syrjäyttivät Leif Lindbergin
4
531
Vastaukset
- Anonyymi
Leif allan lindberg... Mihin helvettiin se nyt tuomittiin, eiköhän se jatka rosvoilua ihan samaan malliin hamaan hautaan asti. Opettanut jälkikasvunsa samaan "työhönsä"
Mukava ja luotettava 😂 - Anonyymi
Leif uskon ihmiset noudattavat:
Minä olen Herrasi sinun Jumalasi sinulla ei saa olla muita jumalia
Älä käytä väärin Herran, Jumalasi nimeä
Pyhitä lepopäivä
Kunnioita isääsi ja äitiäsi
Älä tapa
Älä tee aviorikosta
Älä varasta
Älä lausu väärää todistusta lähimmäisestäsi
Älä tavoittele lähimmäisesi omaisuutta
Älä tavoittele lähimmäisesi puolisoa, työntekijää, Karjaa äläkä mitään mitä hänelle kuuluu
Miten meni? Näistä käskyistä et ole voinut noudattaa kuin yhdeksää? - Anonyymi
USKONNOT ON KIELLETTÄVÄ, TÄYSPÄINEN IHMINEN TOIMII MUUTENKIN JÄRKEVÄSTI ELÄMÄSSÄÄN, ILMAN HUUHAA USKONTOJA.
- Anonyymi
Onko hellutkin niin tiukkapipoisia, ettei muita mielipiteitä suvaita.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin kaikkeen sinä ihastuit hänessä
Mikä oli se asia mikä vei jalat altasi? ❤️ Oliko jotain erityistä tilannetta vai tunne? Kenties monen sattuman summa? Ai949317Persut: haluamme lisää veroja!
Lisää lisää veroja huutaa persukuoro. Veroila Suomi nousuun! "Uusi matkailuvero eli matkailijamaksu peritään esimerki584833Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.
https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.414531Jos samassa autossa istuu romani, somali ja venäläinen, kuka ajaa?
Arvioiden mukaan romanit lähtivät noin 1000-luvulla liikkeelle pohjois-Intiasta. Nyt 1000 vuotta myöhemmin he ovat levit562851Numero josta kaivattusi tulee mieleen
Onko jokin numero joka yhdistää teidät jotenkin? Älä laita puhelinnumeroa.1001566- 401336
Tämmönen höpsö
Höpönassu mä olen. En mikään erikoinen…hölötän välillä ihan levottomia. Tykkäisit varmasti jos olisin siellä sun vieress441276Jorman paluu sodasta Lieksaan oli katkera
Jorma Karhunen astui Lieksan asemalle. Aurinko paistoi, mutta Jorman maailma oli sumuinen. Takana oli se helvetti, jota441254Heräsin taas sinä mielessä
Miten voi haluta toista näin paljon? 😳 Kyllä meillä on muutenkin hyvä yhteys. Ehkä se tekee myös tästä niin voimakkaan?641232Kannattaa toimia yleisesti ottaen
Ajoissa. Vaikka miten paljon haluan ja tunnen, olen löytänyt nyt elämääni jotain uutta ja se todennäköisesti edistyy, jo1691164