Tuleeko S-Supermarket Säkylä myymälään laajennuksen jälkeen Posti?
Kaupan käytävät tulevat levenemään jotta kesämökkiläiset mahtuvat
kulkemaan ostoskärryjensä kanssa.
Säkylän S-Supermarket laajentaa 600 neliömetrillä
10
316
Vastaukset
- niinpä_niin
Sehän on K-supermarket. Uusi S-market on lehtitietojen perusteella tulossa toiselle tontille, ja Hesburger omalleen.
- Myytävänärantasuna
Kyllä ne harvat mökkiläiset mahtuvat kapeammallekin käytävälle. Katseleppa rantamökkejä tyhjillään ovat.
- niinpä_niin
Kyllä sen K-supermarketin olisi voinut silloin jo heti kerralla tehdä isommaksi, jotta ei nyt tarvitsisi saman tien laajentaa erikseen. Oltiin kai varmoja, että ei se S-market kuitenkaan sinne pellolle tulisi ainakaan nykyistä isompana. Nyt taisi tulla kuitenkin paniikki, kun S-ryhmä ilmoitti tekevänsä nykyistä isomman kaupan polttoainejakamonsa viereen ja vieläpä apteekin kanssa. Ihme touhua, sanon minä!
- onkoeivaionko
Niin sultahan sitä asiat kysytäänkin;)
- Rantsila
K-Marketissa on todella ala-arvoista kassapalvelut tai siis, kun ei ole sitä palvelua. Siinä se pyylevä rouva aina juoruilee tuttujensa kanssa eikä tervehdi asiakasta. Ainoa mitä sieltä tulee on summa. Ketuttaa jonottaa siinä, kun keskustellaan mitä kuuluu millekkin serkunkummin kaimalle jne. Ainoa syy miksi tuonne kauppaan on hyvä he-vi osasto. Lihatiski myös ok. S-markettiin on mukavempi mennä, kun henkilöstä morjestaa ja eivät juorua omia asioitaan.
- Mies__28
Itse olen aina saanut Säkylän K-kaupassa hyvää palvelua. Myös tuolta vanhimmalta kassarouvalta, sekä nuoremmilta flikoilta. Myös palvelutiskillä asiointi on luonnistunut.
- Rantsila
Taidat olla heille tuttu? Vieras ei tätä palvelua saa.
- Yksi-huomio
Säkylän K-marketissa oli taannoin kassalla nuori ja iloinen mieskassa. Aina palveli ystävällisesti ja asiallisesti. Jäi mieleen positiivisena kohtaamisena.
- Täysillätöissä
Säkylän K-market on todella hyvin asiakastaan palveleva paikka.
Kassoista paras taitaa olla kuitenkin se S-marketin nuori musiikkimies, sellaista jonoa ei olekaan etteikö käsissä riittäisi nopeus. Ilme on tyyni, olemus rauhallinen, mutta kädet käy kuin hevirumpalilla.. - ohikulkuri
Pääsiäisen tienoilla pitäisi uuden S-marketin ja K-supermarketin laajennuksen olla valmiita. Näin on ainakin joskus aikanaan kaavailtu. Tämän perusteella ei siis pitäisi enää montaa viikkoa mennä. Ilmeisesti K-supermarketin yhteyteen tulee joku oheismyymäläkin Alkon viereen, tosin en tiedä sen tarkemmin mikä. Mutta eiköhän sekin sitten selviä jos selviää. Olisikohan tosiaan se Posti Oyj:n konttori...?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 392407
- 561372
- 841313
Mies mä oon ihan helppo
Miehelle johon oon ihastunut. Olen harvoin ihastunut, mutta suhun olen. Ei tarvitse kuin pyytää, niin...371295- 631201
Mies olen aika erakko nykyään
Vanhentunutkin olen muutamana viime vuonna parikyt vuotta. Kun en ennenkään kelvannut, niin tuskin nytkään kelpaan. Lisä39924Lavroville taitaa olla jo ikkuna raollaan?
Lavrovin syytä välttää korkeita paikkoja ja ikkunoiden läheisyyttä.Ettei vain keikahda ikkunasta pihalle.122808- 31751
Ylen johdon hulppeat bonukset alkavat taas
Suora kopio Iltalehdestä: "Asiasta kertoo Iltalehdelle Ylen hallituksen puheenjohtaja Matti Apunen. Mitä tulospalkkioi23606Skenaario
Elämä ja kuolema ovat merkillisin nyytti olevaisuutta. Mutta kun kumpaakaan ei ole, syntyy lapsuksia, joita korjaamaan58586