Netin parhaat koomikot alalla. Nauran kippurassa miettien onko ne tosissaan.
Minua on sanottu alueeni narsistisimmaksi mieheksi.
En kiellä, mutta sellaiseksi elämänpolku meikän vaan teki. Yritän tehdä lisävahinkoa niin vähän kuin mahdollista. Aina se ei ole.
Tulisipa myöhäinen komea iltarusko. Matkaamme revontuliaikaa päin.
Minua on sanottu alueeni narsistisimmaksi mieheksi.
En kiellä, mutta sellaiseksi elämänpolku meikän vaan teki. Yritän tehdä lisävahinkoa niin vähän kuin mahdollista. Aina se ei ole.
Tulisipa myöhäinen komea iltarusko. Matkaamme revontuliaikaa päin.
Vastaukset 20
Vanhimmat
Hohhoijaa, otan osaa!
Ja netin parhaaksi koomikoksi on valittu nimimerkki: 'mukavia.unia' . Onnittelut voittajalle. Kirjoittelehan lisää noita hassuja ja hauskoja aloituksia :)::):)
psykoosissako olet?
Nono jopas sattui sinuun kipeästi hullu akka. Mutta niinhän se on etä koomikot ovat oikeasti aika surullisia ihmisiä, niinkuin ehkä sinäkin. :.) Itku tulee liiasta ilosta. Joten älä liian usein kirjoittele tänne ettei tarvitse nauraa itseään kuoliaaksi :-)
Hullu_akka: Olet todella nimesi veroinen, hahhahaa. Älä enää naurata, pliis, pliis menee muuten pisut housuun...hahhahaa.
Sinua tarkoitin hulluksi akaksi :D Osaatko lukea? Ymmärrätkö lukemaasi? :D
Selkeä psykoosi menossa :D
No, toivon että sinulla on siihen hoito päällä ja lääkkeet ok.
Aloittaja on impotentti!
Näiveröisen oloisia vastauksia narsistiseksi mainitulle joka teki harvinaisen aloituksen, kehui palstaa (kai käsitin oikein).
Et nyt tajunnut.
Hyvä jos komiikkani on onnistunut.
En ole onnistunut kaikkia narsisteja naurattamaan yrityksistäni huolimatta
Minun narsisti-psykopaattini oli kova nauramaan. Onnistuin naurattamaan häntä kunnolla... No, parempi kuin että olisi suuttunut tosissaan...
Joo minäkin tykkään sellasista kovin nauravaisista
Yksi perheenjäsenistäni on narsisti. Tunsin häntä kohtaan sympatiaa kunnes lopetti yrittämisen parantaa tapojaan. Jos on pakko olla narsisti niin on hienoa, jos edes yrittää kuitenkin. Itse olen ylimielinen ja päässäni on virtsaa, mutta joskus yritän olla normaali.
minä yhdyn aloittajaan. kyllä nää on sangen naurettavia tarinoita. se että ihmiset etsivät jokaisesta jonkun piirteen joka vaan rasittaa,ja siitä tehdään oma palsta jossa heitä vertaillaan,ja kilpaillaan kellä on pahin ,niin on aikas ..hhmmmm mielenkiintoista. pitäisikö alkaa kaikista luonteenlaaduista tekemään oma palsta..? mites oletteko miettineet koskaan että olette itse valinneet elämänne,miehenne,naisenne,tai jopa vaikuttaneet siihen miten toisen luonne saadaan raiskattua. luulin aina aiemmin että seuraani hakeutuu aina mustasukkaiset ,kunnes tajusin että itsehän annan käytökselläni siihen syyn..
Minusta tehtiin kerran palstalle oma ketjunsa. Olin hyvin imarreltu ja naurattaa vieläkin. Syön kuulemma liikaa kanaa.
Olet tusinamaakari, jonkalaisia mahtuu kolmetoista tusinaan.
Noita samanlaisia kommentteja tippuu tasaisin väliajoin viikosta, kuukaudesta ja vuodesta toiseen tänne palstalle.
Tämä on terveys/henkinen hyvinvointi ja mielenterveys/narsismi -palsta.
https://www.mielenterveystalo.fi/aikuiset/Tietopankki/Diagnoosi-tietohaku/F60-69/F60/Pages/default.aspx
"B-klusteriin kuuluvat epäsosiaalinen (F60.2), epävakaa (F60.3), huomionhakuinen (F60.4) sekä narsistinen persoonallisuushäiriö (F60.8)."
-Kuinka vähän tietävätkään elämästä ja ihmisestä ne, jotka kuvittelevat, että palstalla leikitään.
Sain diagnoosin F60.3 epävakaa persoonallisuus työkyvyn arvioinnissa, jonne jouduin oltuani ilmeisesti liian pitkään työttömänä noin 10 vuotta sitten. Se perustui yhteen psykiatrin konsultaatioon, joka kesti alle tunnin ja psykologin kerran tekemien testien tuloksiin. En uskonut silloin tämän diagnoosin olevan oikea enkä usko vieläkään. En ole ollenkaan tuollainen. Olisinko voinut jotenkin antaa itsestäni noin vääränlaisen kuvan vai mahtaako noiden henkilöiden ammattitaidossa olla merkittäviä puutteita?
Mielestäni persoonan täytyisi olla varsin yksiulotteinen, jotta siitä voisi tehdä eksaktin analyysin tunnissa.
Tai siis ajattelisin että sellaisissa ei voisi olla kyse muusta kuin senhetkisisten vaikutelmien kirjaamisesta
Ja vaikutelmiin vaikuttaa aina myös kunkin katsojan "silmälasit"