Niinköhän ne Kuubalaiset lentismiehet raiskasivat Tampereella viimeyönä?
Ei ollut tummat jätkät pelaamassa ja huhu kertoo seksualirikoksista.
Eikö mamut riitä, pitääkö urheilumiestenkin sikailla?
Ei ollut tummat jätkät pelaamassa ja huhu kertoo seksualirikoksista.
Eikö mamut riitä, pitääkö urheilumiestenkin sikailla?
Vastaukset 10
Vanhimmat
Vieläköhän tumputtajaluuserit istuu putkassa miettimässä miten Suomessa saa pillua?
Toivottavasti nuo Kuubalaiset raiskarit kuohitaan kun menevät kotiinsa. Ensin istuvat tietysti täällä linnassa ja saavat mitä raiskaajille kuuluu! Eikä mitään turvapaikkaa vaikka anoisivatkin!
No eiköhän tuosta selvinne urheat lentopalloilijat pelkällä matkan viivästyksellä ?
Onhan varmaan muuallakin sattunut tuollaisia "pikkujuttuja" noin hormoonipiireissä. Kas kun pakkaa noilla urheilijoilla olemaan omat lääkkeet ja lääkärit mukana. Ja mitäs suomalaisista ajatellaan jos "rikotaan" joukkue Rion olumpialaisista ?
Jos nyt taas turvapaikasta on kysymys niin onhan noita tapauksia ollut varmaan ennenkin. Mutta olisivat nuo voineet tekaista temppunsa muuallakin niin tuvapaikka kyllä olisi järjestynyt kädenkäänteessä !
Median mukaan, Tampereelle haettiin runsaasti espanjan kielen tulkkeja sekä espanjantaitoisia oikeudenkäyntiavustajia. Kuulemma, niitä ei löytynytkään näin helposti.
Löytyisikö itse asiassa Suomesta ainakin 8 oikeudenkäyntiavustajaa, jotka pystyisivät kommunikoimaan sujuvasti heidän kanssa espanjaksi? Ainakin tiedän yhden espanjalaisen lakimiehen Suomessa, mutta ei muita. Tietääkö joku muu?
Jos olisivat päässeet kotimaahansa niin olisivat saaneet rahalla ja suhteilla ostettua itselleen vapauden. Näin varmasti on aina ennekin tapahtunut, tuskinpa ensimmäistä kertaa raiskaamassa oltiin, kun lähes koko jengi oli niin mukana. Nyt tilanne on mutkistunut, korrupito ei onnistukaan, eikä yllättäen saatu nettijulkisuuskaan niin mukavaa seurusteleville ja perheellisille ole. Sinkusta puhumattakaan. Kuka haluaisi vakavissaan raiskaajan siipaksi ja lastensa isäksi, eikä varmaan vaimon puoleinen sukukaan innoissaan olisi.
Olen nähnyt tapauksen, jossa kaksinkertaisen raiskaajan perässä juoksee hulluna sairaanhoitajana työskentelevä vaimo, joka haukkuu kaikkia muita.
Kuuban tiedotusvälineiden mukaan naisten raiskaukset ovat yleisiä ja jopa hyväksytty siellä. Nuoret pojat ovat tuoneet mukaan sen, mitä ovat nähneet kotona. Kukaan ei ole niille kertonut, ettei naisiin saa koskea.
Noiden poikien spermasta tulisi ainakin hyviä urheilijoita.
Naisen asema on läntisessä Euroopassa,Yhdysvalloissa ja Pohjoismaissa kovin erilainen kuin lähes koko muussa maailmassa.
Raiskaus on rikos, lähes kaikkialla, mutta siihen suhtaudutaan monissa maissa kaksinaismoralistisesti ja naista halveksien/väheksyen.
Tällaiset asiat eivät saa vaikuttaa Suomessa rangaistuksiin ja rikollisten kohteluun. Rangaistusten tulee Suomessa olla samat, kuin suomalaisillakin.
"Maassa maan tavalla", pätee maailman joka kolkalla.
Jos joku tulee Suomeen raiskaamaan on hänen vastattava tekonsa ja siitä seuraava rangaistus.
Suomessa naisen asema ja arvo ihmisenä on täysin tasa-arvoinen ja sama kuin miehellä.
Tällaisissa asioissa suomalaisten ei pidä tinkiä "milliäkään".
Kyllä niiden kuuluisi istua tuomionsa Suomessa. Oppisivat varmaan kun Patepamputtaja Kalleköyrijän ja Suklaa-Simon kanssa vähän junailisivat suihkussa! Kotimaassaanhan Kuubalaiset naureskelevat saamilleen tuomioille. Maahantulokielto ainakin vähintään tuollaisille!
Tampereen likat tuntien poikia vedätetään kunnolla.. Nainen sai mitä halusi ja kunnon hillot kaupan päälle. Ei muka kukaan kuullut tai tehnyt mitään.