Monet, täällä mollaavat Johannaa mutta he eivät ole tietoisia että ko. nainen on kaunistunut valtavasti:
ENNEN
http://images.uncyc.org/fi/thumb/6/6a/Entunnekipua.png/300px-Entunnekipua.png
..JA NYT:
http://www.kymensanomat.fi/f/d/d1/big_Kysa_10820472.jpg
Oho! Johanna Tukiainen on enkelimäinen ilmestys!
15
902
Vastaukset
- ruyru7
Oishan se ilman kauneusleikkauksia. Miksi sen pitikään leikata kauneutensa pois, tai ainakin osan siitä.
- luonnonkaunisnainen
On tosi KAUNIS, en ole ikinä nähnyt kauniimpaa ja luonnollisempaa naista.
- Hekohekohehhhee
Just joo. Kyllähän sitä, tietenkin, nuortuu kun tulee uskovaiseks ja aloittaa uuden elämän ilman päihteitä ja sekoilua!
Mutta että noin paljon ja vielä laihtuukin 30 kg!? Nyt kaikki vanhat ja lihavat Tunkkiin yhteyttä - uusi elämä odottaa!!!!11!111 - Böbeli
Tuo on kyllä vanha kuva Johannasta. Huulissa ei näy yhtään fylliä. Johanna on ollut hyvin kaunis, mutta rankka glamour elämä näkyy hänessä.
- hirviömuija
Tuosta hirviökummajaisesta ei saa kaunista tekemälläkään, vain sokea voi sanoa tuota muijaa kauniiksi.
- liikaonliikaa
Kauniit kasvonpiirteet Johannalla on. Pilasi ulkonäkönsä valtavilla huulitäytteillä.
- voisentään
liikaonliikaa kirjoitti:
Kauniit kasvonpiirteet Johannalla on. Pilasi ulkonäkönsä valtavilla huulitäytteillä.
Ja naamansa huumeilla sekä puliakka elämällä.
Vartalonsa paisutti viinalla ja rasvaisilla ruuilla,
Huulet pilattu piikeillä, siinähän sitä.
- kaade
Mitä halavatun merkitystä sillä on, että julkaisee vanhan kuvansa.
- Böbeli
No ihan se, että aloittaja viittaa Johannan kaunistus een valtavasti. Minusta vanhaa kuvaa ei voi verrata tämän hetkisen kaunistumiseen. Esimerkiksi Johannan aikuiskasteella käynnin kuvat olisivat voineet viitata tähän aloittajan sanomaan kaunistumiehen. Omilla elintavoista on merkitystä. Julkisuudessa on paljonkin kauniisti ikääntyneitä henkilöitä, jotka ovat pitäneet itsestään huolta. Olen samaa mieltä "liika on liikaa" keskustelijat kanssa että taiteilija Tukiainen on muovannut väärään suuntaan muuten niin nukkemaisia kasvojaan. Implanteilla, botoxilla yms "kaunistusta halajavat alkavat näyttää muovisilta. Ja olen oikeasti sitä mieltä, että Johanna on ollut todella kaunis (kauneus on katsojan silmissä). Liiallinen alkoholin käyttö ja biletys näkyvät hänessä. Toivottavasti hänen elämänsä menee parempaan suuntaan. Kaikkea hyvää Johannalle!
- huhhhhhhhuhhhh
Tuksulla oli nuorena ihan kaunis pään muoto ja nätti hymy kun hampaakin vielä näkyi. Miten menikin pilaamaan turpansa sillä älyttömällä huulitäytemäärällä. Sekin voi kapseloitua tai kertyä arpikudosta, jolloin huulet näyttävät toispuolisilta, vinoilta, halvaantuneilta. Tuksulla on tainnut kapseloitua koska sillä on huulet usein ihan viturallaan, kuin niillä olisi oma tahto.
Se myös selittää sen, miksi ne eivät palaudu ennalleen koska ne kapselithan jää sinne huuliin koviksi paakuiksi. Hänellä vaikuttaa olevan myös ongelmia puhumisen kanssa, se maiskuttelu on ärsyttävää kuunneltavaa, eikä hän maiskutellut ennen övereitä huulitäytteitä. Todella kamalat ne hänen huulet ja vielä korostaa niitä pinkillä huulipunalla. - lopunajan_eksyttäjä
Tämä kolmiyhteys oli juhannuksena jautaa: Tissinen, Nissinen ja pojuprinsessa Pissinen.
- Tukshuiiii
Hassua, silloin kun olen itse törmännyt Tuksuun ensimmäisen kerran joskus ehkä vuonna 2003, niin ajattelin mielessäni että onpa tytöllä suuret luulot itsestään vaikkei ulkonäkö riitä mihinkään. Tuksu oli mielestäni ihan söpö mutta ei todellakaan mikään kaunotar. Nyt kun katsoo noita nuoruuden kuvia ja vertaa nykytilanteeseen niin täytyy todeta että kyllä se olikin kaunis nuorena...siis ei oikeasti, mutta nykyhabituksen rinnalla kaikki näyttää kauniilta.
- oikeus.voittaaa
Siittimestä tulee siemen-nestettä kun näkee tuon jälkimmäisen kuvan.. tosi hieno!
Johanna on oikeesti ollut hyvin kaunis nuori nainen aikoinaan ainakin mun mielestä, joten eipä mikään ihme, että Kanervallakin alkoi järki ja heppi yhtä aikaa seisomaan.
Silloin, kun Johanna tuli julkisuuteen sen Kanerva-kohun seurauksena, niin Johanna oli epävarma ja hän jännitti kaikkia ja kaikkea. Siinä yhdessäkin telkkariohjelmassa Johanna oli pingoittuneena, kuin viulun kieli. Uskoisin, että tuolla epävarmuudella on hyvinkin paljon tekemistä sen kanssa, että Johanna luisui sinne, missä nyt taivaltaa.
Se tuppaa olemaan vähän silleesti, että julkisuuteen kasvetaan pikkuhiljaa ja jos se julkisuus tulee, kuin salama kirkkaalta taivaalta, niin vaikea sitä on hallita, koska opit julkisuudessa elämiseen ovat jääneet saamatta.- Paritotuutta
Ei näin. Johanna ei ollut enää kovinkaan kaunis vuonna 2008 kun kanerva case tapahtui. Tämän takia on spekuloitu että oikeasti kanerva oli kiinnostunut Juliasta mutta Jhanna tuli väliin. Ike kun harvemmin on ollu kiinnostunut lyhyistä ja pulleista naisista.
Pitää myös muistaa että Johanna oli pikkujulkkis jo ennen kanerva casea, ja iloitsikin sitten kovasti päästessään oikeaksi julkkikseksi. Eli kyllä julkkiksena oloa oli treenattu jo vuosia ennen kanervaa.
Johannan kauneuden päivät sijoittuvat 2000-luvun alkuun, aikaan ennen kauneusleikkauksia. Silloin siinä oli naapurintytön söpöyttä, mutta mikään varsinainen kaunotar se ei oo koskaan ollut.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht1532984Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3702069- 411825
Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii391796Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua321421Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em931221- 541173
Muutama kysymys ja huomio hindulaisesta kulttuurista.
Vedakirjoituksia pidetään historiallisina teksteinä, ei siis "julistuksena" kuten esimerkiksi Raamattua, vaan kuten koul328975Jumala puhui minulle
Hän kertoi sinusta asioita, joiden takia jaksan, uskon ja luotan. Hän kuvaili sinua minulle ja pakahduin onnesta kuulles112956Annan meille mahdollisuuden
Olen avoimin mielin ja katson miten asiat etenevät. Mutta tällä kertaa sun on tehtävä eka siirto.Sen jälkeen olen täysil53792