Toipuuko media ikinä Brexit-tyrmäyksestä?

Aika näyttää selviääkö suomalainen media koskaan Brexit-tyrmäysestä. Päätoimittajilta katosi Brexitin mukana terve itsetunto ja jäljelle jäi pelkkä ruikutus brittien tuhoon johtavasta äänestyksestä. Kauhistelun sijaan tulisi äkkiä järjestää Fixit, jotta maamme pääsisi viimeinkin itsenäiseksi valtioksi.
462
2Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

No Ylen uutistenlukijan suuhun oikein koski, kun piti sanoa totuus miten kävi metsätalouden pörssiosakkeille ne nousivat plussalle samoin muu pörssi. Että silleen.

1Äänestä
  • Mutta punnan heikkenemisen haittoja kompensoi dollarin vahvistuminen.

    1Äänestä

  • No joka tapauksessa pörssien kehitys oli plussalla. Hätäisimmiltä ostettiin halvalla osakkeita taas ja se pääoma keskittyi lisää kuten aina käy noissa hässäköissä.
    Että silleen.

    1Äänestä

Paljon enemmän kauhistuttaa selviääkö britit koskaan tekemästään massiivisesta virheestä. Koko englanti on vakavassa syöksyssä ja vaalien nyt edellä kansalle valehdellut Nigel Faragekin joutui jo lähtemään puolueensa johdosta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


taaltapesee kirjoitti:

Aika näyttää selviääkö suomalainen media koskaan Brexit-tyrmäysestä. Päätoimittajilta katosi Brexitin mukana terve itsetunto ja jäljelle jäi pelkkä ruikutus brittien tuhoon johtavasta äänestyksestä. Kauhistelun sijaan tulisi äkkiä järjestää Fixit, jotta maamme pääsisi viimeinkin itsenäiseksi valtioksi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu