Hullu Putler sinnittelee iso sotaa Ukrainassa. On hyvä aikoa liittyä Natoon kun venäjä on jumissa kolmosessa sodassa. Syyriassa lentokoneita ovat lähinnä käyttivät motoresurssit loppuun. Maajoukot ovat sitoutuneet puolustamassa Assadia. Joukot Ukrainassa ja Ukrainan rajan vieressä ovat kiinni Donetsk ja Luhansk puolustuksessa. Niitä ei saa viedä pois, ukrainan armeija heti sulkee rajansa, eikä pääsyä takaisin on mahdoton. Dagestanissa isot joukot ovat juoksemassa separatistien perään, mitäkin ei saa viedä pois, rajat heti sulkevat viimeisen ryssän sotilaan jälkeen. Putin pystyy vain tyssätä vielä pari tonnia juustoa traktorilla kun turkin tapauksessa, kun suomi on jo natossa.
Ryssät tuovat joukot Ukrainan rajalle.
HyväSää
7109
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Mistä kuulit noin hyvän uutisen?Kertoiko narkkari Jessika Aro sen sinulle?
Aloittaja on sekaisin, mutta niinhän Nato kannattajat ovat....montako järkevää kommenttia tulee Nato kannattajalta vuorokaudessa?
Tämä on varmaan sadas kerta kun natottajat uutisoivat että venäjä alkaa sotimaan ukrainassa.
Totuus on että krimissä ei sodittu se oli jo venäläinen. Donbass alueella murto osa joukoista on venäläisiä vapaehtoisia. Vaikkakin venäjä on tukenut separatisteja asetoimituksillla, tiedostelutiedoilla ja erikoisjoukkojen operaatioilla.
USA:lla taasen on virallisesti joukkoja neuvonantaja nimikkeellä ukrainassa.
Eipä näytä tälläkään kertaa venäläiseltä invaasiolta.
Ei se ollutkaan Venäjän invaasio, koko häly ja meteli tuli juuri siitä että Venäjä torppasi lännen invaasion?
Koko Ukrainan kriisi on läntisen median voimin ylläpidettyä suurta valhetta, jonka turvin yritetään heikentää Venäjän taloutta ja Putinin hallintoa.
Kuulumme nyt länteen ja läntisten kumppaniemme suoja on meille korvaamaton idän agressiota vastaan. Edes putte ei ole niin hullu että uhmaisi Natoa, siksi Natoon.
Ei kiinosta!
Ukraina sijaitsee suomesta 2000 km päässä
Kummasti kiinnostaa.