Enbuske vihaa normaaleja ihmisiä!!

Tuomas Enbuske kolumnissaan: Miksi homojen vastustajat ovat niin rumia?
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2016070821870984_uu.shtml
Taitaa se Enbuske olla se alikehittynyt olio ja rumempi kuin yksikään homojen vastustaja.
13239
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Homot ja lesbot on melko usein itse rumia, eenpaska vaan kääntää asiat päälaelleen niinkuin suvakit tekee aina.

Äänestä

Rasisti!!!!
Ihmisiä ei saa arvostella ulkonäön perusteella.
Itsehän se sitä paasaa.

Äänestä
  • Niin, on se "jännää", että julkisessa mediassa voi suoltaa tähän suuntaan mitä hyvänsä, mutta jokin perussuomalaisen kärjekäs kannanotto saa vaahdon tulemaan suusta ainakin puolelta Suomen mielensä pahoittaneelta sivistyneistöltä.
    On se hienoa, kun saa olla noin yli-ihminen ja katsella rumia ja idiootteja pitkin nenänvarttaan. Toivottavasti TE muistaa onnitellakin itseään peilin edessä.

    Äänestä

  • anarko-mörkö kirjoitti:

    Niin, on se "jännää", että julkisessa mediassa voi suoltaa tähän suuntaan mitä hyvänsä, mutta jokin perussuomalaisen kärjekäs kannanotto saa vaahdon tulemaan suusta ainakin puolelta Suomen mielensä pahoittaneelta sivistyneistöltä.
    On se hienoa, kun saa olla noin yli-ihminen ja katsella rumia ja idiootteja pitkin nenänvarttaan. Toivottavasti TE muistaa onnitellakin itseään peilin edessä.

    suvaitsevaiset ovat kyllä oikea tekopyhyyden malliesimerkki:

    itse saa olla natsi, fasisti, vihapuhuja, rasisti (valkoista kantaväestöä kohtaan), heterojen vihaaja, kristittyjen vihaaja, natsitohtori.

    Kaikkea saa itse harrastaa muita kohtaan, mistä muita syyttävät.

    Äänestä

Narsistille ei mikään riitä, ei mulla muuta.

Äänestä

Enbuske onkin niin armoton hinttari, ja turha julkkis, että tollanen persläpi voitais kiskasta omiensa pariin, eli Ruotsiin. Samantien vaihtuu kanava, kun toi persreikä vaan jossain näkyy tai kuuluu.

Äänestä

Tässä maassa vihataan kaikkea mikä on normaalia. Kaikkea sitä mihin elämä lopulta perustuu.

Äänestä
  • juuri näin. Itse kun on ollut vierailemassa normaalissa maassa, niin vitutus alkaa heti, kun palaa tähän suvakkien persereikään takaisin, jossa avoimesti vihataan heteroja ja aikaisemmin arvostettuja suomalaisia arvoja.

    Kaikki mediat on pullollaan jotain ihme idiootteja, joilla ei ole enää mitään ammattiylpeyttä journalistina olosta ja puolueettomasta uutisoinnista. Kaikki jutut väännetään punaviherlaseilla kieroon ja yritetään manipuloida ihmiset ja estää tiedon saanti.

    Äänestä

Onko Enbuske ruskean reijän ritari?

Äänestä

Tuomaksella on kuusi päässä.

Äänestä

Miksi enbuske on ruma ja tyhmä?

Äänestä

Enbuskekaan ei hääviltä näytä ja sen lisäksi hänen naamansa ja puheensa ovat niin ärsyttäviä, että häntä ei viitsi kauan katsella.

Äänestä

En ihmettele, että Enbuske vihaa ihmisiä. Sitä ihmettelen miksi nuo vihan kohteet jaksavat herran pärstää TV:stä tuijottaa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Ämpäriemu kirjoitti:

Tuomas Enbuske kolumnissaan: Miksi homojen vastustajat ovat niin rumia?
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2016070821870984_uu.shtml
Taitaa se Enbuske olla se alikehittynyt olio ja rumempi kuin yksikään homojen vastustaja.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu