FLOPANNUT INDX

nainen vaan

Miksei Indxiä kuulu radiosta? Miksei sitä mainosteta? Miksei siitä ylipäänsä kuulu mitään? No, arvashan sen että bändistä tulee täysi floppi. Mutta Janeakin kuulee ja näkee enemmän, vaikka hyvä ei oo sekään. Mut indx, HYI V**U!

10

2907

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Mitä?

      Hei ketä kiinnostaa enää jokin ihme index? Mikä juttu tää oikein on? Mikä ihmeen Jane?

    • popstars-laulajista juu

      Sääliksi käy niitä teiniparkoja, mutta toisaalta ei kai niistä kukaan tosissaan odottanutkaan flopstars-kisan olevankaan minkään vakavasti otettavan musauran alku. Kunhan saivat viisitoistaminuuttisensa julkisuudessa ja vähän teinin elämään kuuluvaa hauskanpitoa. Pari vuotta vain, ja ne kaikki on tuulipukuisia perheenisiä ja -äitejä, joita huolettavat enemmän rivarinpätkän lainaerien takaisinmaksut kuin flopanneen levyn rojaltit.

      • lesson 1.

        Toivottavasti nuoret opitte nyt että jätätte vähemmälle tuon tähtiin kurkottelemisen. Kouluttakaa itsenne realistiseen ammattiin siltä varalta, että haavet eivät käykään toteen!


    • varattu nimimerkki

      Jo typerästä nimestä lähtien homma lähti ruikkimaan kintuille, ohjelman katsojaluvut ei vastannu lähellekään odotuksia, iltapäivälehdet eivät repiny otsikoita kuten Idolssin aikoina, keikka ostarilla oli lähinnä säälittävä, enintään kymmeniä ujoina tuijottavaa ohikulkenutta tyttöä "yleisönä".
      Laskekaa itse, jotta levy olisi taludellinen menestys sitä pitäisi suomessa myydä sellaset 100000 kappaletta mutta löytyykö suomesta niin montaa 11 - 13 vuotiasta tyttöä? Ei sitä kukaan muu jaksa kuunnella ja sitäpaitsi, tässäkin asiassa kilpailu on enemmänkin kuin raakaa eihän kaikki edes ole popista kiinnostuneet.

      • ei varattu

        Ja vaikka olisivatkin popista kiinnostuneita, niin ketäpä jaksa kiinnostaa Asikaisen surkeat biisit... Niistä renkutuksista on jopa poppis kaukana.


      • viagra

        qbhwrdqu, Levitra, gqgcmija, compra levitra, qxlcdniw, levitra generico, zgauifyj, Ordina VIAGRA, tfaxgyuf,


    • WillXD

      Hyvä, ettei sen surken INDX:in biisejä
      tuukkaan radiosta! Luojan kiitos, eli
      kiitän luojaani sen tähden. *syvä huokaus*
      Janekin on parenpi!! Tuhannesti!!
      Well..

      -WillXD

      • tyttö.

        kummatkin surkeita!ja flopanneita bändejä,ei voi mitään.
        Tea Hiilloste on myös flopannu.


    • jaska2

      indx on oikeasti yksi parhaista levyistä mitä suomessa on julkaistu. älkää tuomitko kuuntelematta!

      harmi vain kun ei kelvannut suomen idioottikansalle. esimerkiksi kaadutaan-biisi tarjoaa todella henkeäsalpaavaa tunteiden vuoristorataa. mua vedetään taas tarjoaa progeilua hieman kingston wallin tyyliin. rip petri walli.

      • p-jaska1

        "mua vedetään taas tarjoaa progeilua hieman kingston wallin tyyliin"

        Mua vedetään taas perseeseen sano INDX pojat kun Asko Kallonen sorvasi uutta levytyssopimusta.

        INDX SUX!


    Ketjusta on poistettu 21 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei sua enään tunnista

      Kun olet vanhentunut ja lihonut.
      Ikävä
      79
      4634
    2. Huomenet naiselle

      Harmittaa ettei ehkä nähdä enää koskaan. Näillä mennään sitten.
      Ikävä
      50
      3852
    3. Oletko pitkävihainen ja onko sinulla " huono muisti muisti "?

      Mitä asioita et unohda tai anna anteeksi ? Mitä asioita voit " unohtaa" tai unohtaa? Vastaa koskien kaivattuasi tai yle
      Ikävä
      51
      2591
    4. Kokoomus haluaa leikata vielä lisää sosiaaliturvasta

      Kokoomuksen Sanni-Granhn Laasonen pyytänyt KELA:aa selvittämään mistä leikataan vähäosaisilta vielä lisää sosiaaliturvas
      Maailman menoa
      344
      2051
    5. Mitä tapahtuu

      Syksyllä?
      Ikävä
      140
      1799
    6. Kaikesta muusta

      Mulla on hyvä fiilis. Mä selviän tästä ja sit musta tulee parempi ihminenkin. Ainut, mitä mun pitää nyt välttää on se ko
      Ikävä
      16
      1735
    7. Etsin vastaantulevista sua

      Nyt kun sua ei oo, ikävöin sua niin v*tusti. 😔Jokaisesta etsin samoja piirteitä, samantyyppistä olemusta, samanlaista s
      Ikävä
      27
      1607
    8. Ikävöin sua

      Sä vaan pyörit mun mielessä, en saa sua unohdettua. Tilanteesta tekee vaikean sen kun molemmat ollaan varattuja ja tilan
      Ikävä
      13
      1521
    9. Mikä kaivatussasi kolahti?

      Mikä oli erityistä?
      Ikävä
      16
      1394
    10. Neljä kuukautta vankeutta, kenelle?

      Kuka tuomittiin ehdottomaan neljän kuukauden vankeustuomioon ja korvauksiin?
      Suomussalmi
      12
      1339
    Aihe