foliohattutempaus Päivi Räsäselle oli lapsellisuuden, sivistymättömyyden, ajattelemattomuuden, tietämättömyyden ja penikkamaisuuden teko. Daniel Sazonovilla on anteeksipyynnön paikka. Daniel Sazonovin puheenjohtajakautena kokoomusnuorten taso on laskenut silmiinpistävästi. Ennen aikaa kokoomusnuorten mielipiteitä kuunneltiin ja heidän puheenjohtajansa mm. Wille Rydman oli jatkuvasti televisiohaastatteluissa. Nykyisen puheenjohtajan asenne on muita halveeraava ja mielipiteet eivät ole sitä mitä ennen aikaa kokoomusnuorilla oli. Ei olisi esim. Wille Rydman lähettänyt foliohatunohjeita folioineen Päivi Räsäselle. Nykyisellä Daniel Sazonovin johtamalla kokoomusnuorten punasiivellä ei ole mitään tekemistä entisajan kokoomusnuorten kanssa. Mielipiteet tuntuvat olevan kaukana toisistaan. No, eipä tässä ole mitään ihmettelemistä, onhan nimi idästä, joten vasemmistolainen ajattele ja tempaukset olivat odotettavissakin. Ikävää tämä on koko puolueelle. Onko kokoomusnuorten puheenjohtaja sabotoimassa koko puolueen kannatusta? Näyttää vahvasti siltä.
Kokoomusnuorten puheenjohtaja Daniel Sazonovin
pohjanoteerausta
4227
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
D S täysi mulukku.
Sazonivin kokoomusnuoret voisivat loikata demareihin tai vihreisiin, koska samaa vihervassarihöttöä kannattavat kuten homoavioliitot, rajat auki kaikille jne... Nämä ajatukset ovat kaukana isänmaallisuudesta.
Venäjän juutalainen?? Juutalaistausta? Onko tietoa?
Voi kuinka lapsellinen temppu. Ressukka luuli olevansa vitsikäs. Varmaan jaellut sosiaalisessa mediassa, että on lähettänyt foliohatun ohjeet tarpeineen Räsäselle. Ja puna-armeija ylistänyt, kuinka hyvä idea. Tosi lapsellista porukkaa nämä kikkakokkarekakarat.