Vimpelin ankeat markkinat

Eipä oikein ollut suuren kansanjuhlan tuntua. Kannattaako edes järjestää ensi vuonna?
14478
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Kyllä ei ollut ankeat. Vimpeli näytti miten järjestetään kunnon kesätapahtuma. Oli pallonheitot ja kaikki. Kyllä nyt alajärviset saa taas hävetä, kun eihän niiden rokuleilla ollut mitään. Joku mieslaulaja oli ollut kitrolla mutta kuka mieslaulua nyt kuunteloo. Ei ollu ollut kuulemma ketään ainakaan vimpelistä kuuntelemassa.
Pallonheitot puuttu ja sambaryhmät.

Äänestä
  • Pallonheittoa, voi vittu, nauroin ihan vääränä. Mitähän kivaa on Lappajärven markkinoilla, munanheittoa, voi ku oliski, pakolaiset vois heittää ruskeita munia.

    Äänestä

  • Ja aina pitää verrata kaikkea Alajärveen ja kilpailla, voi hyvää päivää teitä vimpeliläisiä! Huonot oli...mutta olipahan paremmat ku naapurissa...hah hah. Mutta ihan oikeasti Vimpelin markkinat oli pliisut ja hengettömät, olleet jo kauan. Ei enää kiinnosta koko juttu.

    Äänestä

Voi hyvä jysäys että pallonheitto oli päivän kohokohta! Anna nyt nauraa! Etpä ole tainnut käydä tosiaan kotipihaasi ja vimpelin keskustaa kauempana jos noin ajattelet..hahhaaaaa....

Äänestä

Ensi vuonna voi jäädä heittelemaan palloa kotipihalle, sillä ei tosiaankaan ollut yhtikäs mitään....

Äänestä

Totta markkinat oli surkeat ei voi käsittää, vanhaa paskaa kamaa nämä voi kokonaan lopettaa turha järjestää, kiusata ihmisiä

Äänestä

Olskohan parein jos koko pyhättö aurattais perunapelloksi

Äänestä
  • Ei olis ainakaan hallanarka paikka saatas en vuoreksi varmasti siemenperunat

    Äänestä

No kannattaa ajatella positiivisesti. Kyllä pallonheitto on hyvä kesäohjelma. Ja tässä on hyvä huomata että ainakin oli ohjelmaa enemmän ja monipuolisempaa kun alajärvellä. Jos siis naapurissa ei muuta tapahtunut ku että joku semimies käy laulamassa pesäpallokentällä. Saadaan olla het komeasti ylpeitä eikä aina valittaa.

Äänestä

Pysykää vaan spedet siellä vimpelissä ja heitelkää toisia palloilla

Äänestä
  • Sinäkin uuno voisit pitää suusi kiinni, ettei heitetä sinuakin palloilla. Ei tarvitse olla niin penseitä, vaan täytyis vaan olla mukana aina kannustamassa hymyssä suin ja kukkaron nyörit edes vähän löysällä. Ja ylipäätään pitäisi osallistua silloin kun jotain järjestetään. Eikö?

    Äänestä

Oli ne ankeat markkinat

Äänestä

Olihan siellä persujen pelleryhmäkin. Niin ja tukku kepulaisia kehumassa itseään. Entisenä vimpeliläisenä vi...taa ja hävettää. Eipä ole kumma että kunta konkurssissa.

Äänestä

Hyvä on huuvella kun ei oo tarvinnu ihteensä rasittaa markkinajärjestelyillä. Keksippä fiksuuttas parempi markkinakäytäntö, osaat varmaan laulaa ja soittaa, jongleerata, heittää volttia...
Vimpeli on ikuisten valittajien melko suljettu oma pikkuvaltio jossa ikään ei mikään ole hyvin, pärkkele pesäpalloakaan ei osata pelata ja pelijjohtaja täystietämätön, vaikka sarjan eliittiä ollaan oikeasti. Onko se syynä että ollaan sitä erästä "suurta sukua" ja kuudettasataa vuotta kierretään samaa tahkoa ja suku menöö kivasti sekasin ihan vaan oman suuren suvun kesken?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tuskinvaan kirjoitti:

Eipä oikein ollut suuren kansanjuhlan tuntua. Kannattaako edes järjestää ensi vuonna?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu