Muslimit pahimpia rasisteja

se tuli Tukholmassa asuessa huomattua. Samoin heillä on myös vähiten sopeutumishalukkuutta yhteiskuntaan.

Nyt kun seuraan ruotsin tilannetta niin aivan jatkuvasti on ampumisia, autojen polttelua, raiskauksia, poliisin kivitystä jne. Ja kiitos kuuluu ählämeille.

Eli kun pellet höpöttää rasismista, niin pitäisi myös katsoa sitä mamujen rasismia suomalaisia kohtaan täällä kuten muissakin Pohjoismaissa.
16252
4Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Miksi on muslimeilla niin vaikeaa olla maassa maan tavalla ? Kertokaapa se millä oikeudella ja perusteella, ne vielä vaativat omia kivikautisia lakejaan hyväksyttäväksi ja käyttöön vastaanottomaan omien lakien yläpuolelle ? Että silleen.

2Äänestä
  • Kun se islam on sellainen.

    1Äänestä

  • Kun tuo uskonto kieltää itsessään, jo kaiken siihen kohdistuvan arvostelun ja kyseenalaistamisen. Siinä ei voi olla kun yksi ajattelumalli ja toisin ajattelijat teilataan, kivitetään ja puukotetaan hengiltä " oikein ajattelevien uskovaisten " kansan joukkojen toimesta. Että silleen.

    2Äänestä

  • höpöhöpö kirjoitti:

    Kun tuo uskonto kieltää itsessään, jo kaiken siihen kohdistuvan arvostelun ja kyseenalaistamisen. Siinä ei voi olla kun yksi ajattelumalli ja toisin ajattelijat teilataan, kivitetään ja puukotetaan hengiltä " oikein ajattelevien uskovaisten " kansan joukkojen toimesta. Että silleen.

    Eihän se muslimien vika ole, että ovat sitä, miksi heidät on kasvatettu.
    Se, että muslimit pilaavat pohjoismaisen yhteiskunnan, on niitten kusipäitten vika, joilla on maassa valta estää paskasakin tulo maahan, mutta EIVÄT TEE SITÄ. Jälkeen päin vain kehtaavat valittaa julkisuudessa, että voi voi, kun sydän särkyy ja emme asu enää lintukodossa.
    Ei tuota porukkaa saa millään ilveellä sopeutumaan suomalaiseen yhteiskuntaan ja silloin ainoa oikea toimenpide on estää niiden tulo tänne. Jos se ei ole mahdollista, niin meitä ei mikään voi auttaa! Sydän särkyy!

    1Äänestä

Islam ei kuulu sivistysvaltioihin.

2Äänestä
  • Ihmiset jotka eivät taida osata edes lukea.Alkavat kohta uskoineen pomottaa meitä. Sekö on sitä monikulttuurisuutta?

    1Äänestä

  • JoOnAikoihinEletty kirjoitti:

    Ihmiset jotka eivät taida osata edes lukea.Alkavat kohta uskoineen pomottaa meitä. Sekö on sitä monikulttuurisuutta?

    Tuo on kyllä punavihreiden ja feminatsien käsitys mokusta. Mutta eihän nuo mitään käsitäkään.

    1Äänestä

Paska juttu. Ihmisiltä viedään entinen rauhaisa kotimaa, jonkin monikulttuurisuuden autuuden takia

2Äänestä

Homolandiassa ei saa olla kuin yhtä mieltä asiasta kuin asiasta. Muuten on iljettävä rasisti

1Äänestä

Muslimeilla ei ole velvollisuuksia, mutta oikeudet näille kyllä näyttää selvitetyn aivan juurta jaksain.
Ja kun on oikeuksia, niin voi vaatia ja aina vain vaatia.

1Äänestä

Ilmankos pääsee Suomessa "piireihin"jos osaa nauraa ja nauttia samoista asioista kun tämän maan kulttuurin kaikki tähdet tällä hehkellä

1Äänestä

Kultruuripersoonan etsiminen itsestään ei vaadi muuta kuin löytämisen taidon. Alkaa mielipiteillään haleksimaan kaikkia muiden mielipiteitä

1Äänestä

Suomessa pitäisi vaan astua askel kohti muslimien omaa kulttuuria omaksumalla otteita sharia-laista. Pitäisi esimerkiksi palauttaa käyttöön sellainen loistava keksintö kuin raipparangaistus. Ensimmäinen raippojen jakelupaikka voisi olla vaikkapa Helsingin kauppatori. Raippoja tuomittaisiin esimerkiksi sellaisille virkamiehille, jotka eivät ole virassaan toimineet kansan parhaaksi. Raipparangaistus olisi erittäin sopiva korvaamaan sellaisia vankeusrangaistuksia, jotka on tuomittu ehdonalaisina. Kun tappaja esimerkiksi tuomitaan ehdonalaiseen rangaistukseen (kuten Suomessa hiljattain on käynyt), niin siinä tilanteessa raipoille vietäisiin sekä rikollinen että tuomari. Ja jos maahanmuuttoa koskevia lakeja ei ole päivitetty ajanmukaisiksi, niin raippaspaaluun seisotetaan se ministeri, joka on jättänyt päivitysesitykset tekemättä.
Ei olisi ihan niin kovaa tunkua ministerin tehtäviinkään, kun tarjolla on se vaara, että joutuu seisomaan muutaman viikon ajan eduskunnan istunnot. Mutta kyllä moraali alkaisi löytyä maahan melko nopeasti.

Äänestä
  • Näin periaatteessa.

    Äänestä

Rasismikusetus on nykyajan Troijan hevonen. Leimautumista pelkääviä poliitikkoja on helppo höynäyttää. Vain taikasana ja kaikki lippaat aukeavat.

1Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


näin.on kirjoitti:

se tuli Tukholmassa asuessa huomattua. Samoin heillä on myös vähiten sopeutumishalukkuutta yhteiskuntaan.

Nyt kun seuraan ruotsin tilannetta niin aivan jatkuvasti on ampumisia, autojen polttelua, raiskauksia, poliisin kivitystä jne. Ja kiitos kuuluu ählämeille.

Eli kun pellet höpöttää rasismista, niin pitäisi myös katsoa sitä mamujen rasismia suomalaisia kohtaan täällä kuten muissakin Pohjoismaissa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu