Muistakaa äärioikeiston vaara

Emmehän halua diktatuuria
30220
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 30

Vanhimmat

Muista sinä ottaa iltalääkkeesi.

Äänestä
  • Ääriokeistopersu kommentoi heti

    Äänestä

  • Minusta on jopa humoristista, että keskustelijat huolehtivat toisten lääkkeiden käytöstä.

    Äänestä

  • Mitä lääkkeeksi äärioikeistolaisuuteen?

    Äänestä

Haluamme äärivasemmistolaisen diktatuurin. Sellaisen, kuin Pohjois-Koreassa.

Äänestä
  • Enpä usko

    Äänestä

  • trollaatvain kirjoitti:

    Enpä usko

    Muista nyt ne iltalääkkeesi.
    Olen ääridemari.

    Äänestä

  • MuistaNyt kirjoitti:

    Muista nyt ne iltalääkkeesi.
    Olen ääridemari.

    Mitä lääkettä suosittelisit minulle?

    Äänestä

  • Diktatuuri voisi olla rakentava asia, mutta useimmiten diktaattorilla menee omat ja kansan rahat sekaisin.

    Muinainen roomalainen keisari Diocletianus yritti olla diktaattorina, mutta joutui kuitenkin lähestymään demokratiaa. https://fi.wikipedia.org/wiki/Diocletianus

    Äänestä

  • Juncker sitä taitaa muuten rakennella? Se on sanonut, että Martin Schulzin virka-ajan loputtua, mies jäisi siihen virkaan vielä. Näin tulee ehkä käymään myös varakomissaarien kohdalla.

    Natsit pääsivät 1930-luvulla valtaan Saksassa, sitten valtaa vahvistettiin omilla miehillä.

    Äänestä

Muistakaa äärivasemmiston vaara.

Emmehän halua diktatuureiksi kuten Neuvostoliitto/Venäjä ja Kiina.

Äänestä
  • Suomessa äärioikeisto ja populistit haluavat tehdä maastamme uuden natsivaltion.

    Äänestä

Berliinissä+mellakka+123+poliisia+loukkaantui!+ÄÄRIVASEMMISTO+asialla!+Äärivasemmisto+on+suurin+ongelma+sivistys-Euroopassa.+Kehitysmaamuslimien+lisäksi!Meillä+propaganda-vassarit+Liinu+Anderssonskan+johdolla+ovat+äärioikeiston+kimpussa.+Tosiasia+on,+että+Liinukan+ja+vihreiden+kannattjaat+ovat+paljon+paljon+tuhoisampia+tuholaisia+kotimaassamme.+Täyttä+roskaväkeä+90%!+Duunarit+ovat+loikanneet+tästä+skeidapuolueesta+kepuun+ja+perussuomalaisiin.

Äänestä

Mitä helvettiä horiset? Ainakin tähän asti diktatuuria on kannattanut vain kaltaisesi vasurihörhöt.

Äänestä
  • Äärioikeisto se vaan puukottelee muina miehinä sivullisia kaduilla ja jopa kirjastossa.

    Äänestä

  • kuulepoika kirjoitti:

    Äärioikeisto se vaan puukottelee muina miehinä sivullisia kaduilla ja jopa kirjastossa.

    Ja montakos tapauksia oli? Vasurit pahoinpiteli juuri 123 poliisia, polttavat autoja ja hakkaavat ihmisiä.

    Äänestä

  • syö.suvakki.paskaa kirjoitti:

    Ja montakos tapauksia oli? Vasurit pahoinpiteli juuri 123 poliisia, polttavat autoja ja hakkaavat ihmisiä.

    Suomessa ei ole tuollaista tapahtunut, se oli Saksassa, jossa ongelmana ovat äärioikeisto ja äärivasemmisto.

    Suomessa on ongelmia aiheuttanut vain äärioikeisto.

    Äänestä

  • ewrtyfddf kirjoitti:

    Suomessa ei ole tuollaista tapahtunut, se oli Saksassa, jossa ongelmana ovat äärioikeisto ja äärivasemmisto.

    Suomessa on ongelmia aiheuttanut vain äärioikeisto.

    Älä kusipää valehtele!

    Äänestä

  • ewrtyfddf kirjoitti:

    Suomessa ei ole tuollaista tapahtunut, se oli Saksassa, jossa ongelmana ovat äärioikeisto ja äärivasemmisto.

    Suomessa on ongelmia aiheuttanut vain äärioikeisto.

    Saksassa kilpaili kaksi äärivasemmistolaista ryhmittymää, kommunistit ja natsit.

    Äänestä

  • Holovernström kirjoitti:

    Saksassa kilpaili kaksi äärivasemmistolaista ryhmittymää, kommunistit ja natsit.

    Olet sekaisin

    Äänestä

äärikommunistit ovat vallassa
merkkelin eu - kero on
ääripunaista kommunismia
merkkeli pyrkii Staliniksi stalinin paikalle

Ei se suursaksa muuten toteudu, ellei pakota, juonittele ja valehtele.

EI eu ole mikään demokratia. Pikalliset poliitikot ovat näennäisvaikuttajia, nukkeja ja kuoria.

Äänestä

Oli Suomi EU:ssa tahi ei, niin toisinaan on hyvä kurkistaa oman paidan alle ja tutkia, mita sieltä löytyy.

Äänestä
  • tällaista ei tapahtuisi, jos eu:ssa olisi todellinen kansanvalta ja demokratia

    hallittavat alueet olisivat pienempiä
    ja työllisyysnäkymät olisivat paremmat

    Euroopan sivystaso ja ikärakenne olivat sitä luokkaa, ett
    maiden olisi pitänyt antaa väen vähentyä ja antaa valtaa enemmän
    omille maakunnilleen EIKÄ SUURENTAA YKSIKÖITÄ

    Ihmisen onnellisuus muodostuu siitä, että sillä on luottamus oikeudenmukaisuuteen ja turvallisuudentunne omasta pärjäämisestä.

    Sellainen onnistuu vain pienemmissä yksiköissä, ei siinä
    että ihmisiä viedään kaulasta teuraalle ja viedään siltä
    kaikki peruselämänhallintaan tarvittavat välineet
    mitä teollistuneessa yhteiskunnassa tarvitaan
    (työ, koti, turvallisuudentunne)

    EU LUO TURVATTOMUUTTA, TYÖTTÖMYYTTÄ JA KÖYHYTTÄ.
    EU on suuruudenhullu epäonnistunut ....järjestelmä.

    TUO on sitä levottomuutta, mihin saksa halusi toiset maat itselleen liittolaisiksi
    "turvaamaan rauhaa".

    EI TUO OLLUT EIKÄ OLE SUOMEN ONGELMA,
    EU tuo suomeen turvattomuudentunteen ylisuuren mamu määrän kautta.

    Äänestä

Vähän myöhäistä kun olemme jo suurimmassa byrokraattisessa diktatuurissa nimeltä Euroopan Unioni.

Äänestä

Anna yksi esimerkki ääri oikeistolaisesta diktatuurista pöljä, natsi saksa ei ollut ääri oikeistolainen, siellä oli iso valtion ohjaus vittu että olet tyhmä vasemmisto propakandan uhri lapsesta asti kuunellut vasemisto höpinöitä, koulun penkillä ja koti sofalla. Ääri oikeisto on sellainen joka tahtoo kutistaa valtion se on anargiaa, ei tukia, ei verotusta ihmiset luottaa itseensä ja toisiinsa. Miksi luulet että sinulle on koko eläsi valehdeltu kumpi on vasen kumpi oikea?

Äänestä
  • Ennen toista maailmansotaa Saksaa hallitsi Kansallissosialistinen Puolue, eli "natsit". Natsi-Saksassa oli siis sosialistinen hallinto.

    Äänestä

Mitä tarkoittaa "äärioikeisto"? Selitäpä nyt juurta jaksaen lähtien oikeistolaisista arvoista ja päätyen siihen miten ne viedään äärimmilleen.

Äänestä

Hitler, oli äärioikeistolainen natsi.
nykyisin näitä läytyy perSSu puolueesta ja ulkomaisista sisarpuolueista kuten ukipista.

Äänestä

Kommunistinen totalitäärinen diktatuuri, sellainen kuin Stalinin tai Pol Potin aikoinaan taitaa olla aloittajapunikin sairaissa haaveissa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


234567 kirjoitti:

Emmehän halua diktatuuria

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu