vanha sanonta ja totuus
Rasistille ei löydy taivaspaikkaa
taivaspaikkaa
15106
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Mihis vittuun ne kaikki miljardit muslumaanit sit joutuu?
Palstalla on muutama kiihkomaahanmuuttokriittinen-äärikiihkouskis joka luulee pääsevänsä taivaaseen. Siksi avaus.
Missä kohtaa Raamattua tuo totuus on? Vai Koraanissako se sanotaan? Suomen kansan sananlaskut - kirjastakaan en tuota viisautta löytänyt.
Miksi Raamattu antaa ohjeita orjan omistukseen? Toisaalta jos otamme Raamatun kirjaimellisesti olemme kaikki tuomittuja..
Raamattu ei eroa koraanista
Onhan siinä eri juoni ja sadut. Moraalisilta opetuksiltaan molemmat lampaan nussijoiden tasoista roskaa.
Onko Koraanissa jokin juoni?
En ole kerennyt lukaista mutta luultavasti Muhammedista tehdään samanlaista pyhimystä, kun Jeesuksesta Raamatussa. Samaan kaavan kaikki uskonnot perustuu.
Suvakille löytyy ja äkkiä löytyykin jos minun eteeni sattuu eksymään
Siellä pilven reunalla onkin helvetin kylmää istuskella nälissään. Jo parin kolmen kilsan korkeudella alkaa mennä pakkasen puolelle.
Silloin taivas pysyy terveen valkoisena.
Vanha sanonta jolla on ikää tätä kirjoitettaessa noin puoli tuntia.
Ei tällä planeetalla elävä ihmis-sielu ansaitse taivaspaikkaa. Tämähän on lähes eläintarhatason ihmiskunta. Siihen taivaspaikkaan on meillä kaikilla matkaa.
Suvakki kuvittelee ilmeisesti olevan lähellä sitä, kun pilaa oman kansan kustannuksilla yhteiskuntaa, jossa elää ja luulee sitä jalkoihin vielä !
Ei jalkoihin vaan jaloksikin.
Paitsi jos olet maailman rasistisin henkilö eli muslimi ja murhaat vääräuskoisen ja koet vielä marttyyriikuoleman - et saa pelkästään taivaspaikkaa, vaan saat vielä 52 neitsyttä palkkioksi. Olet siis vielä maailman suurin shovinistikin...