Varmaan myös Jussi Halla-ahon EU ryhmänjohtaja.
http://www.ksml.fi/ulkomaat/Le-Monde-Ranskan-muslimijohtajat-tuomitsivat-iskun/800792?pwbi=41110fa9ff7a8e5db0ec0f3e4ed1fc95
http://www.ksml.fi/ulkomaat/Le-Monde-Ranskan-muslimijohtajat-tuomitsivat-iskun/800792?pwbi=41110fa9ff7a8e5db0ec0f3e4ed1fc95
Vastaukset 20
Vanhimmat
Ei niitä uhreja rukoilemalla henkiinherätetä.
Ovatko muslimiterroristit epäaitoja muslimeita?
Ovat niin aitoja että toteuttavat jidahia joka on keskeistä islamissa.
Husun mukaan on VAIN muslimeja. Kun kamerat on sammutettu, nehän riemuitsevat onnistuneesta iskusta. Uskonsa mukaan vääräuskoisille saa valehdella, jos se auttaa itseä, tai uskontoa leviämään.
Islam on paha, murhaava, raiskaava , sivistymätön, uskonnontapainen kultti.! Mitä vielä täytyy tapahtua että se kielletään? Suomeenkin ollaan sallimassa kauheat jätti moskeijat ja murhaajamuslimeja paapotaan kuin viimeistä päivää!!!!! Kyllä länsimainen ihminen on TYHMÄ JA NIIN SAATANAN SINISILMÄINEN! KOSKA JOKU TEKEE MUSLIMEILLE TERRORI ISKUN!? Siitä älämölö vasta syntyisikin!! Muslimi on inhottava , kavala murhaaja, lastenmurhaaja, SIKA!
Muslimijohtajat valehtelevat vääräuskoisille pelastaakseen oman nahkansa. He eivät mitään tuomitse vaan nauttivat tilanteesta.
Onko Jussi Halla-aho muka vääräusoinen?
Vihaan muslimeja päivä päivältä enemmän ja enemmän.
Aito muslimi? Isis-terroritekoja tekevät kokevat olevansa aitoja muslimeja. Nizzan paskaläjä varmasti oli myös tällainen aito muslimi. Väärennetyn rahan tai timantin aitouden pystyy selvittämään, mutta mikä on aito muslimi, kun kaikki vakuuttavat olevansa? Isisin aitoutta selventää vielä koraanin väkivallan mukaan toimiminen.
Eli mitä voidaan päätellä tästä: Kehitysmaamuslimin potentiaalinen vaarallisuus piilee jokaisessa ja yhtä viisasta on luottaa muslimin väkivallattomuuteen kuin kesytetyn villieläimen päällekäymättömyyteen!
Taitaa sitten olla ainoa aito muslimi koko maailmassa, ainakaan Googlen mukaan muita "tuomitsijoita" ei ole. Tämä(kin) "tuomio" on kaksimielinen:
"... On vastenmielistä ja halpamaista tähdätä maatamme juuri kansallispäivänä, joka juhlistaa vapautta, tasa-arvoa ja veljeyttä ..."
Siis, joukkomurha oli vastenmielinen ja halpamainen teko vain siksi että se tehtiin juuri kansallispäivänä.
Islam ei kuulu sivistysvaltioihin.
ISIS porukathan ovat juuri niitä aitoja muslimeja jotka toteuttavat Koraania niin kuin pitää. Loput ovat maltillistuneet ja poimivat kristittyjen tapaan pyhästä kirjastaan vain ne kohdat jotka sattuvat heitä miellyttämään.
Ovatko äärikristityt sitten vastaavasti niitä oikeita kristittyjä?
No äärikristityt eivät kuitenkaan räjäyttele pommeja muiden kirkkojen tilaisuuksissa eikä mene pommivyö päällään näiden sekaan huutamaan jumala on suuri! Pam!
Olen sanonut kaikille jotka kuuntelevat viimeiset 30 vuotta, että Islam on suurin uhka ihmiskunnalle. Viime vuosina on käynyt ilmi, että olin pilkulleen oikeassa. Nyt on tosin liian myöhäistä tehdä asialle mitään. Pohjoisempaan muutto on ainoa tapa välttyä vähäksi aikaa Islamilta ja Sharia lailta, mutta ne leviävät kuin syöpä joka paikkaan ja tuhoavat kaiken.
Kaksinaamaista peliä.
Moskeijoissa pidetään kiihotuspuheita ja samat imaamit antavat täysin vastakkaisia lausuntoja tv-haastatteluissa.
Nykin kaksoistorni-iskun aikaan näin katutasolla muslimien reaktiot.
Ei pidä yleistää.
Ja yksikään todellinen skotti ei laita sokeria aamupuuroonsa.
_Vain_ Ranskan muslimijohtajat tuomitsivat Nizzan veriteon, eikö muu tuominneet? Onkos ne musut Ranskassa jotain erilaista suuntausta? Eipä tietenkään, heidän on vain pystyttävä asumaan Ranskassa. Tuomitseminen oli tekopyhä ele. Oikeasti moskeijoissa juhlittiin vääräuskoisten teurastusta.
Myös Suomen ja Saksan.
Kunpa joskus näkisi muslimien terrorismin vastaisia mielenosoituksia edes saman verran, kun on näkynyt pilakuvafobisia mielenilmauksia.