Breivik tipahti 2. sijalle

Yksittäisen tekijän surma-rankinglista on päivittynyt ; Kakkossijalle tippui Anders B., Joka kylmensi 69, kun taas Nizzan autoilija ainakin 84.
14170
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Andreas Lubits tappoi lentokoneella 149.
Mutta lasketaanko mukaan tässä tilastossa kun hän tappoi itsensäkin samassa rytäkässä.

Äänestä
  • Niin, tuo tapaus on omalla sataluvullaan...olisiko Lubitzin tapaus lauermalaisittain se "laajennettu itsemurha", vai?

    Äänestä

  • Onhan noita "itsari" matkustajakone maahan syöksyjä ollut muitakin. Tutkinnan mukaan näin mutta valtiot eivät ole halunneet tunnustaa tapauksia. Lubitz oli niin selvä tapaus ettei voinut kiistää.

    Äänestä

Setä samuli johtaa, perässä tulee staalin ja hitleri!

Äänestä
  • Sotarikollinen G.W.Bush on ykkönen... niin määrässä kun suoritetussa ajassa.

    Äänestä

Nosto

Äänestä

Breivikin ainakn innoitti terrori-iskuhin tiettyjen ääriryhmien kiihotus. Nizzan kahjun osalta tutkinta on vasta alkanut.

Äänestä

Muistakaa että lubiz tai breivik kumpikaan ei ollu kristittyjä muutakun korkeintaan paperilla niinkuin suomaisistakin valtaosa jo syntymän jälkeen. Mutta silti eivät usko Jeesukseen. Vielä korostan että lubiz tai breivik kumpikaan ei tappanu ihmisiä uskonnon tähden kuten muslimit koska koraani kehoittaa tappamaan vääräuskoiset. Tiedättekö muuten yhtäkään terroristia joka olisi oikea kristitty???ai niin kun niitä ei ole. Kristitty ei tapa elämää vaan juuri toisinpäin koittaa pitää sitä yllä. Eikö olisi kummaa kuulla terroristin sanovan "tapoin nämä Jeesuksen vuoksi tai kun Jeesus kehoitti" ...Jeesus ei kehoita tälläiseen vaan saatana kuten islamin herra on saatana. Muslimi iskuissa taas aina on selvää että murhat tehtiin islamin oppejen mukaan, vaikka äärisuvakit aina muuta väittääkin valheissaan.

Äänestä

Yllättävän hyvät pisteet keräsi. No high-score listalle on varmaan tulossa uusia pyrkijöitä lähiaikoina.

Äänestä

Tulossa uusi ykkönen. Putin. 5-6 miljardia ihmistä.

Äänestä

Ennätykset on tehty rikottaviksi.

Äänestä

Breivik pitäisi jo vapauttaa yrittämään uutta ennätystä.

Äänestä

Stalin on arviolta tappanut 30 000 000 ihmistä. Breivikillä on vielä pitkämatka tuohon puhumattkaan tuni-sian pojasta.

Äänestä

niinpä

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kalmankoura kirjoitti:

Yksittäisen tekijän surma-rankinglista on päivittynyt ; Kakkossijalle tippui Anders B., Joka kylmensi 69, kun taas Nizzan autoilija ainakin 84.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu