Venäjä pitää Suomea yhtenä parhaana

Ystävämaanaan se loppuisi Naton myötä ,nyt Suomen kannattaa pitää hyvät välit niin saamme ison kauppakumppanin , Naton myötä saamme Ohjussuuntaukset ja kylmät välit.
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Aloittaja on täysin väärässä! Venäjä käy iloisesti kauppaa vaikkapa Nato-Saksan kanssa!

"Suomen kannattaa pitää hyvät välit niin saamme ison kauppakumppanin"

Saammeko? Venäjän talous kun on kuralla... rupla vessapaperia ja maa taitaa jopa romahtaa talouteensa 1-2 vuoden sisällä!

"Naton myötä saamme Ohjussuuntaukset ja kylmät välit."

Tuskinpa mikään käytännössä muuttuu!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


helppovalintaa kirjoitti:

Ystävämaanaan se loppuisi Naton myötä ,nyt Suomen kannattaa pitää hyvät välit niin saamme ison kauppakumppanin , Naton myötä saamme Ohjussuuntaukset ja kylmät välit.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu