Poliiseille annettava singot --vaadin

Niillä olisi ranskankin kuorma-auto pysähtynyt heti. Nyt sai ajaa 2 kilometriä ihmisten joukossa!

Aika paljon oli kuorma-auton etulasissa luodinreikiä, mutta hyvin vähän kuskin kohdalla.
Aika outoa?
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Suomessa kytät käyttäisi niitä 7 km/h ylinopeutta ajaviin, paljon tärkeämpää kuin matu-rikollisuuteen puuttuminen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


RaskaatAseetKäyttöön kirjoitti:

Niillä olisi ranskankin kuorma-auto pysähtynyt heti. Nyt sai ajaa 2 kilometriä ihmisten joukossa!

Aika paljon oli kuorma-auton etulasissa luodinreikiä, mutta hyvin vähän kuskin kohdalla.
Aika outoa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu