Rotestilistalla mainostavat

MonellaLiikaaVelkaa

5

259

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kiinnostunut16

      No onpa paljon. Noinko paljon firmoja Lempäälässäkään ylipäänsä.. ja varmaan vaan pienempi osa tällaisella listalla... Enpä ymmärrä asiasta juurikaan, mutta merkillistä. Lie samaa luokkaa muissakin kunnissa? Toivottavasti asiasta tietävä ihminen valaisee asiasta tietämätöntä, eikä joku, joka pelkästään kettuilee tän asian tietämättömyyttä. Kun kaikkeehan ei kaikki voi tietää ;)

    • kusessaOletKohtaSinäkin

      Verottaja näyttää olevan suurimassa osassa saatavien perijänä, myös syynä, että Suomessa yrittäminen ja työnteko ei oikein kannata.

      60% suomalaisista on nettosaajia yhteiskunnan varoista, tämä taakka on pienen porukan harteilla, monet verottaja ajaa suohon, moni yrittäjä lopettaa vapaaehtoisesti. Olette kohta kusessa te tukien saajatkin, vienti ulkomaille putoaa koko ajan ja valtio, sekä kunnat velkaantuu.

    • NuukaYrittäjä

      Kyllä se on yrittäjän ihan oma vika jos ei osaa pelata joutumatta protestilistalle. Eletään helvetin leveetä elämää kun rahaa tulee,mutta ei älytä että ei ne rahat kaikki ole omia , siksi näitä verovelkoja syntyy ja kasautuu. Eli kaikista ei ole yrittäjiksi vaikka niin kuvitellaan.

      • 098765432123456787654

        Aloittelijoilla tuota esiintyy, mutta heidän yritystoiminta loppuu alkuunsa, ei se nyt niin ole, että kaikki verovelkoja maksamaan kykenemättömät yrittäjät olisivat "helvetin leveetä elämää" viettäneet.
        Moni sinnittelee liian pitkään, pitäisi lopettaa ajoissa, eikä kasata velkoja, jos kerran ei toimintaa saa kannattavaksi ja tyhjätaskun ei kannata yritystä edes perustaa ollenkaan velkojen päälle.


    • Sivustaseurannut

      Yhelläkin on velkomustuomio ,eikös se ole aika vakava riitautettu velka jollekkin autoliikkeelle. Menee luottotiedot mustallelistalle hyvinkin pian.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Huomenta ihana

      Kauniskasvoinen ihanuus 😘 saan sut vielä
      Ikävä
      44
      7286
    2. Hei rakas...

      Miten on työpäivä sujunut? Rakastan sinua 💗
      Ikävä
      32
      4038
    3. Ei tämä etene ikinä

      Kun kumpikaan ei enää ota yhteyttä. Mä en ainakaan uskalla.
      Ikävä
      57
      3565
    4. Edelleen sitä on vaikea uskoa

      Että olisit oikeasti rakastunut muhun
      Ikävä
      50
      3100
    5. Vitsi mihin menit. Heti takasin.

      Mä näin sut tuu takasin! Oli kiire, niin en ehtiny sin perään!
      Ikävä
      17
      2786
    6. Voi ei! Jari Sillanpää heitti keikan Helsingissä - Hämmästyttävä hetki lavalla...

      Ex-tangokuningas on parhaillaan konserttikiertueella. Hän esiintyi Savoy teatterissa äitienpäivänä. Sillanpää jakoi kons
      Suomalaiset julkkikset
      49
      2259
    7. Toiveikas vai toivoton

      torstai? Ajatuksia?
      Ikävä
      37
      2258
    8. Miksi et irrota otettasi

      Suhteeni?
      Ikävä
      48
      2229
    9. Koko ajan olet

      Senkin suhteen kiusannut. Halut on ihan mielettömät olleet jo pitkään
      Ikävä
      43
      2228
    10. Mukavaa päivää

      Mun rakkauden kohteelle ❤️ toivottavasti olet onnellinen
      Ikävä
      16
      2226
    Aihe