Katsurin palkka

Katsurii

Minkälaista palkkaa katsurit saa oulunseudulla? Näytti olevan Iissä paikka auki eikä lue mitään koulutus vaatimuksista kokemuksesta tms? Alasta ei kokemusta eikä ole edes autoasentajan tutkintoa mutta ihan huvikseen kokeilen kepillä jäätä kun ei muitakaan työpaikkoja näytä olevan. Ja jos joku tietää kuinka vaikia on päästä tuommoseen niin voi huikata samalla että kannattaako edes yrittää (tätä ei tarvis edes kysyä kylläkin) vai kokeilenko päästä vaikka ihan niiden kiusaksi jos ei muuten. Ja ilmeisesti yksityinen pulju. Ja palkkaa kyselen sen takia koska piti jättää toive ja ei hajuakaan palkoista eikä googlekaan auttanut asian valaisemisessa.

7

263

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • iijoki

      Jos ei ole entistä kokemusta, mutta täytät perusvaatimukset (esim. ajokortti), joudut käymään peruskurssit. Kurssit läpäistyäsi joudut aluksi tekemään kevyen kaluston peruskatsastuksia. Palkka muodostuu peruspalkasta(ei ole todellakaan suuri) ja mahdollisista suorituspalkkioista. Saavutettuasi kaikki katsastusoikeudet palkallasi pärjäät hyvin.

      • Katsurii

        Juu ajokortti löytyy. Aattelinki ettei älytön ole mutta kunha työelämään pääsee ja suht hyvä palkka että pärjää hyvin ja jotain jäisi käteen.


    • fsdfSFDsfd

      Se palkka täytyy saada jo heti alussa kohdalleen. Työnantajat nostavat nihkeästi katsureiden palkkoja jatkossa. Sovi kaikesta kirjallisessa muodossa.
      Noin 2800 - 3000 provikat, siinä on palkkataso, mikä kannattaa pyytää.
      Yleensäkin katsastusyrittäjät ovat jonkinsortin kusettajia ja ole varovainen niiden kanssa.

      • Katsurii

        Hyvä tietää, kiitos vinkistä!


    • k.atsastaja

      Koulutusvaatimus: Insinööri (tai teknikko) sekä korjaamokokemusta väh. 6 kk. Myös autonasentajan koulutuksella mahdollista tietyin edellytyksin päästä katsastajaksi. Tässä vaatimukset tiivistettynä.

      • KatsuriksiHuomennakoJo

        No niinmutku mä käsitin ettei tarvi kuin vain ajokortin. Niin tosta yllämainitusta saa selville.

        Mulla on abc ja pikku e, joten eikö sez kelpaisi hyvin?


    • pääLLikköxx

      Ai sulla on abc liikenneasema? Miksi haluat katsastajaksi?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävöin sinua kokoyön!

      En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun
      Ikävä
      51
      3645
    2. Näen jatkuvasti Sompasaunalla alastomia miehiä ja naisia

      jotka menevät siihen viereiseen rantaan myös uimaan alasti. Sompasaunat on siis Mustikkamaalla Helsingissä, ja kuljen si
      Maailman menoa
      114
      2600
    3. Kova karman laki

      Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko
      Hindulaisuus
      597
      2302
    4. Päivieni piristys, missä olet?

      Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei
      Ikävä
      19
      2046
    5. KALAJOEN UIMAVALVONTA

      https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar
      Kalajoki
      78
      1847
    6. Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin

      Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo
      Tunteet
      43
      1688
    7. Älä mahdollisesti ota itseesi

      En voinut tietää. Sitäpaitsi.. niin
      Ikävä
      20
      1658
    8. Helena ja Mikko Koivun ero jatkuu edelleen ja loppua ei näy.

      Voi eikä, miksi menee noin vaikeaksi avioero ja sopua ei tää ex- pari vaan saa.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      142
      1602
    9. Millainen kaivattusi luonne on?

      Millaisia luonteenpiirteitä arvostat kaivatussa? Oletteko samanlaisia luonteeltanne?
      Ikävä
      95
      1469
    10. Ota nainen yhteyttä ja tee Tikusta asiaa?

      Niin sitten minä teen Takusta asiaa.
      Ikävä
      28
      1466
    Aihe