Katsurin palkka

Katsurii

Minkälaista palkkaa katsurit saa oulunseudulla? Näytti olevan Iissä paikka auki eikä lue mitään koulutus vaatimuksista kokemuksesta tms? Alasta ei kokemusta eikä ole edes autoasentajan tutkintoa mutta ihan huvikseen kokeilen kepillä jäätä kun ei muitakaan työpaikkoja näytä olevan. Ja jos joku tietää kuinka vaikia on päästä tuommoseen niin voi huikata samalla että kannattaako edes yrittää (tätä ei tarvis edes kysyä kylläkin) vai kokeilenko päästä vaikka ihan niiden kiusaksi jos ei muuten. Ja ilmeisesti yksityinen pulju. Ja palkkaa kyselen sen takia koska piti jättää toive ja ei hajuakaan palkoista eikä googlekaan auttanut asian valaisemisessa.

7

258

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • iijoki

      Jos ei ole entistä kokemusta, mutta täytät perusvaatimukset (esim. ajokortti), joudut käymään peruskurssit. Kurssit läpäistyäsi joudut aluksi tekemään kevyen kaluston peruskatsastuksia. Palkka muodostuu peruspalkasta(ei ole todellakaan suuri) ja mahdollisista suorituspalkkioista. Saavutettuasi kaikki katsastusoikeudet palkallasi pärjäät hyvin.

      • Katsurii

        Juu ajokortti löytyy. Aattelinki ettei älytön ole mutta kunha työelämään pääsee ja suht hyvä palkka että pärjää hyvin ja jotain jäisi käteen.


    • fsdfSFDsfd

      Se palkka täytyy saada jo heti alussa kohdalleen. Työnantajat nostavat nihkeästi katsureiden palkkoja jatkossa. Sovi kaikesta kirjallisessa muodossa.
      Noin 2800 - 3000 provikat, siinä on palkkataso, mikä kannattaa pyytää.
      Yleensäkin katsastusyrittäjät ovat jonkinsortin kusettajia ja ole varovainen niiden kanssa.

      • Katsurii

        Hyvä tietää, kiitos vinkistä!


    • k.atsastaja

      Koulutusvaatimus: Insinööri (tai teknikko) sekä korjaamokokemusta väh. 6 kk. Myös autonasentajan koulutuksella mahdollista tietyin edellytyksin päästä katsastajaksi. Tässä vaatimukset tiivistettynä.

      • KatsuriksiHuomennakoJo

        No niinmutku mä käsitin ettei tarvi kuin vain ajokortin. Niin tosta yllämainitusta saa selville.

        Mulla on abc ja pikku e, joten eikö sez kelpaisi hyvin?


    • pääLLikköxx

      Ai sulla on abc liikenneasema? Miksi haluat katsastajaksi?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi sä valitsit

      Juuri minut sieltä?
      Ikävä
      73
      3340
    2. Kerro nyt rehellisesti fiilikset?

      Rehellinem fiilis
      Suhteet
      62
      2584
    3. Hei........

      Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.
      Ikävä
      58
      2258
    4. Mitä sanoa pituudeksi näillä mittaustuloksilla?

      Jos jossain tarttee ilmoittaa pituus sentin tarkkuudella? Mitattu neljästi virallisesti ja mittaustulokset on olleet 1
      Sinkut
      95
      2178
    5. Heilutetaanko peittoa hieman

      Heilutetaan peittoa vähän ;3
      Ikävä
      55
      2082
    6. Kaipaan sua, Ope

      Mietin, että ajatteletko sinä minua?..
      Ikävä
      42
      1683
    7. Tilanteesi nyt?

      Kysymys otsikossa
      Suhteet
      42
      1661
    8. Mä en jaksa suojella sua enää

      Oot osa mun tarinaa ja ensirakkaus 🩷🌈 Olisiko niin kauheata, jos muutkin ystävämme tietäisivät? Se on jo niin vanha ”t
      Ikävä
      14
      1333
    9. EU:n uusin idea - jatkossa joudut tunnistautumaan kun katsot PORNOA!

      "Pornon katsominen muuttuu täysin Euroopan komissio on kehittänyt sovelluksen, jolla internetin käyttäjä voi todistaa p
      Maailman menoa
      148
      1280
    10. Vuodetvierii

      E siitä tulee nyt 50 vuotta oivoi
      Ähtäri
      6
      1149
    Aihe