Aseet auroiksi

Kaikki aseet pitäisi kerätä pois ja sulattaa ja valaa uudestaan auroiksi. Olisi helppoa ja yksinkertaista perustaa toimielin joka tekisi suuroperaation maailmanlaajuisesti vaikkapa YK:n toimesta. Ei ihmiset viitsisi kinastella enää keskenään eikä valtiotkaan. Tulisi maailmanrauha ja nälänhätä poisuisi, kun olisi aikaa ja työkaluja maanviljelyyn. Just siks maata ei viljellä kun aika menee sotimiseen ja kun ei viljellä, niin pellot aavikoituu. Helppo ratkaisu joka toimisi varmasti. Uffaffaa-uffaffaa!
11265
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Eivät onneksi kansalaisten aseista tule päättämään.

Äänestä

Kyllä saataisiin maatilojen pihamaille hylätyistä metalliromuista kuten traktoreista, puimureista, haravakoneista ja muista vekottimista aseita niitä tarvitseville maille. Maita on paljon ja toimivat aseet ovat ehtymässä. Samalla saataisiin väestönkasvuakin rajoitettua, mikä olisi kaikkien etu. Suomikin rikastuisi siinä sivussa.

2Äänestä
  • Kaikki nuo ovat EU-tuilla hankittuja. Samoin pihamaalla seisovat uudenkarheat Volvot. Pohjanmaanlakeuksilla on vielä maatiloilla vuoristotukikin voimassa. Vuoristotuella voi ostaa uuden muskeliveneen odottamaan pellolle kevättulvaa.

    1Äänestä

Mikse EU määrää riisinviljelystä sataisina kesinä pohjanmaalle? Kait siihenkin joku arktinen riisinviljely tuki olisi saatavissa? Sillä ei väliä tuottaako homma, mutta katokorvaukset on keksitty!

1Äänestä

Kynä on paras ase!

Äänestä

Aloittajan esittämä ajatus on suorastaan loistava.

Äänestä
  • Myös kuorma-autot sulatettava, Nizzan murha-ase, muovi POMMITjne.

    Äänestä

  • Muovit menee kierrätykseen uffaffaa-uffaffaa!

    Äänestä

TÄSTÄHÄN SIINÄ ON KYSE

Olisiko jo aika herätä?
Julkaistu: 16.7.2016

Nizzassa kuolleet ovat vain viimeisimpiä uhreja rotusodassa, jota valkoisia vastaan käydään kaikkialla länsimaissa. Nordfrontin toimittaja Martin Saxlind kirjoitti rotukonfliktiaiheesta viikko sitten artikkelin, jonka julkaisemme nyt suomeksi.

http://www.vastarinta.com/olisiko-jo-aika-herata/

Äänestä

Jos näin tehtäsiin kuin aloittaja ehdottaa, niin muutamassa vuodessa olisi elintarvikepula poistettu.

Äänestä
  • Aina röyhkeimmät vievät leivän heikoimman kädestä, muu ei tasaa elämäämme kuin kuolema, mikään ei jää vaivaamaan kun kaikilla on sama kohtalo.

    Pianhan jos salitaan tuo vahvemmän oikeus suomessakin salitaan totaalisesti, kun todetaan että silmä silmästä jne.. tätä tänne vingutaan suvakien toimesta ja pehemosen halituksen kiihotuksella, elämä rupeaa olemaan sitten hengestä kysymys.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Uffaa kirjoitti:

Kaikki aseet pitäisi kerätä pois ja sulattaa ja valaa uudestaan auroiksi. Olisi helppoa ja yksinkertaista perustaa toimielin joka tekisi suuroperaation maailmanlaajuisesti vaikkapa YK:n toimesta. Ei ihmiset viitsisi kinastella enää keskenään eikä valtiotkaan. Tulisi maailmanrauha ja nälänhätä poisuisi, kun olisi aikaa ja työkaluja maanviljelyyn. Just siks maata ei viljellä kun aika menee sotimiseen ja kun ei viljellä, niin pellot aavikoituu. Helppo ratkaisu joka toimisi varmasti. Uffaffaa-uffaffaa!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu