RKP:n vene uppoamassa!

Carl Haglund näki kielipuolueen veneen uppoamisen ja turvautui pelastusrenkaaseen. Kielipuolueen paatti on täynnä vettä, eikä A-M jaksa sitä soutaa satamaan. RKP:n edustajat hajaannuksen vallassa.

Eva Biaudet on vihervasemmisto feministi. Veronica Rehn-Kivi patamusta porvari. Syksyllä naiset ovat kiinni toistensa tukassa.
Stefan Wallin itkee nurkassa tai ottaa huikkaa Dragsvikissä, hänestä ei ole erotuomariksi. Paatti vajoaa meren pohjaan Turun ja Maarianhaminan välille.

Eva loikkaa Feministi Puolueeseen ja Victoria Kokoomukseen Juhana Vartiaisen syliin. RKP on hylky, jota Kimmo Grönlund sukeltaa tutkimaan lopun elämäänsä suojavirassaan.
11143
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Calle sanoi tuleensa kyyniseksi RKP:n johdossa. No ei tosiaankaan mikään ihme!

Kirkasotsaiselle ja politiikan todellisuudesta tietämättömälle poliittiselle broilerille on varmasti ollut järkytys, kun on joutunut ajamaan härskiä etuilupolitiikkaa RKP:n johtajana.

Äänestä

Callella ei enää hermo pitänyt, sillä hän itse vältti lukiossa pakollisen suomen opiskelun! Olisi ollut äärimmäisen noloa hänelle, kun tämä tieto olisi tullut julkisuuteen. (Aikamoinen välttelijä: intti/sivari --> puolustusministeriksi, pakkosuomi --> pahimmaksi pakkoruotsittajaksi).

Ja lasketteli aikamoista luikuria, kun perusteli eroaan RKP:n puheenjohtajuudesta perhesyillä. Tuskin sitä aikaa löytyy niissä uusissa pomon-hommissa yhtään enempää.

Äänestä
  • Calle luisteli JOPA sivarista!

    Äänestä

Calle epäonnistui puheenjohtajana pahasti. Hän jätti omien sanojensa mukaan ruotsin kielen huonoimpaan asemaan koskaan. Tosin ei ihme, koska ruotsilla ei nyky Suomessa ole merkitystä. Ruotsi on koululaisten kiusaamista, byrokratian paisuttamista ja valtion talouden raskas kivi.

Calle ajoi RKP:n oppositioon, koska ei pystynyt järkevään kielipolitiikkaan.
RKP:n naiset ovat kiihkofeministeja ja kieliterroristeja, joita Calle ei saanut kuriin. Stefanista ei ollut apua, koska on toffeli..

Soini Sipilä akseli ei halunnut Don Quiotelle Sancho Panzaa.
Siis Stubbille aseenkantajaa. Saamaton Stubb heitettiin tunkiolle.

Soini antaa RKP:n paatin kellua täydessä vesilastissa. Hän lähtee vaalikauden päätteeksi Washingtonin suurlähettilääksi.
Sampo Terho kippaa pakkoruotsin vastaiset teesinsä RKP:n paattiin.
Tämä kivikuorma upottaa veneen ensi vaalien jälkeen.
Mini veneestä jää pinnalle micro pelastusrengas. Merkitsee 3 edustajaa.

Äänestä
  • Callen "itseruoskinta" on silkkaa ennalta sovittua teatteria!

    Pakkoruotsitushan on huipussaan, kun koulujen pakkoruotsia aiennetaan ja kielikokeilukoin torpattiin härskisti.

    Kunhan vaan RKP yrittää valittamalla saada sympatiaa puolelleen ja siten estää kielivapauden toteutumista.

    Äänestä

Etuilupuolueen häviäminen puoluekartalta olisi PARASTA, mitä Suomelle voisi tapahtua!

Äänestä
  • Parasta ehkä ennen tuota ois palauttaa Suomi "luokattomaan" yhteiskuntaan, ettei tarvii turisteilta piilotella satojen ja taas satojen köyhien leipäjonoja ja yleisöltä asunnottomien/työttömien kurjuutta. Jos SF sektorilta tulis asiasta noottia, se ois jo hoidettu, men inte, tyvärr. Jopa EU:ssa huolissaan, mut meillähän ELIITTI viis veisaa.

    Äänestä

miten voi jokubolla niinliero että välttää sekä suomen kielen opiskelun ja sivarin... kuvastaa rkp jäsenten tasoa...

matokin on ryhdikäs tuohon miehen irvikuvaan verrattuna!

Äänestä
  • Loppuhuipentumana rotta jätti uppoavan laivansa....

    Äänestä

Jorma Ollila mainitaan Panama papereissa. Hänellä on suora yhteys Nordeaan. Hän on Miltonin hallituksen puheenjohtaja, ja palkkasi Callen firmaan. Callen rahoittaja politiikassa on Nalle Wahlroos. Calle sai duunin kavereiden avulla, jotka ovat Nordea kytköksessä.

Callen epäilyttävä lähtö politiikasta ei selity kyllästymisellä.
Hän kaveeraa herrojen kanssa, jotka puuhaavat veronkiertoa.
Mitä hämärää paljastuu syksyllä, kun lomat loppuu?

Äänestä

RKP säätiörahoillahan kokoomuskin ostettiin pakkoruotsin taakse. tosin kokoomuksen uusi nouseva polvi pyyhkii pöytää pakkoruotsilla :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Lukiolaistytsy kirjoitti:

Carl Haglund näki kielipuolueen veneen uppoamisen ja turvautui pelastusrenkaaseen. Kielipuolueen paatti on täynnä vettä, eikä A-M jaksa sitä soutaa satamaan. RKP:n edustajat hajaannuksen vallassa.

Eva Biaudet on vihervasemmisto feministi. Veronica Rehn-Kivi patamusta porvari. Syksyllä naiset ovat kiinni toistensa tukassa.
Stefan Wallin itkee nurkassa tai ottaa huikkaa Dragsvikissä, hänestä ei ole erotuomariksi. Paatti vajoaa meren pohjaan Turun ja Maarianhaminan välille.

Eva loikkaa Feministi Puolueeseen ja Victoria Kokoomukseen Juhana Vartiaisen syliin. RKP on hylky, jota Kimmo Grönlund sukeltaa tutkimaan lopun elämäänsä suojavirassaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu