Euroopasta On Rauha Kadonnut

Käymme omien päättäjiemme luomaa sotaa.
.
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2016071521913147_uu.shtml
21233
2Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 21

Vanhimmat

Välkky, mene nopeasti perunakellariin pelkäämään!

Äänestä
  • Mene sinä suvakki kuorma-autojen sekaan.

    1Äänestä

Alkaisko olla aika luopua edes tuosta " Vapaasta Liikkuvuudesta " jo ??? Että silleen.

1Äänestä
  • Jo kauan aikaa sitten viisaimmat ovat sanoneet....RAJAT KIINNI.!

    Äänestä

  • Politikot ovat vain niin tyhmiä ymmärtämään rajat kiinni merkitystä.

    Äänestä

Jos tuo asiantuntija on Martti Ahtisaaren (firma sama) euron kannattajien listalla, niin ehkä sille maksetaan näistä pelottavista lausunnoistakin, mene ja tiedä? Nyt halutaan armeijoita, mutta mistä rahat. Pitää vähän pelotella lisää niin kukkaro aukeaa yms. Sama pätee eu-jäsenyyteen, pelottelu tuholla, haukutaan mm. saksan lehdissä täysi haukkuminen brexitin jälkeen.

Todisteita aloitukseen.
1. Englantilainen ex-pankkiiri King sanoi suoraan, että Saksa on eurolla ja nyt invaasiolla luonut Eurooppaan uskomattomat jännitteet.
2. Ranska ilmoitti tänään, että nuoret voivat liittyä "poliisiin" tai armeijaan taistelijaksi.

Tilanne on siis nyt:
- Välimeren korkeudella kriisi
- Ranska sisällissodan partaalla ja värvää armeijaan asukkaitaan
- Saksa jatkaa painekammion paisuttamista
- Turki purkautunee myös, siellä on sotaa
- Ukarain oli 2014-15 sodassa
- Marokon rajalla villi meno
- Suomessa kiristetään nato-keskustelulla ja invaasiolla sekä nyt liittovaltiopuheiden kieltämisellä (<=>fixit).

1Äänestä

Tuota... milloin se nyt kadonnut rauha täällä Euroopassa mielestäsi sitten oli?

Äänestä
  • Kyllähän täällä euroopassa jotensakin rauhassa elettiin ennen muslimien tuloa.
    Sitä ennen Hitler sekoitti pakkaa ajaessaan juutalaiset pois, onneksi, sillä ne saavat nyt räyhätä ja olla valittuakansaa omassa lokerossaan lähi-idässä.

    1Äänestä

  • Hitlerin-Rauha kirjoitti:

    Kyllähän täällä euroopassa jotensakin rauhassa elettiin ennen muslimien tuloa.
    Sitä ennen Hitler sekoitti pakkaa ajaessaan juutalaiset pois, onneksi, sillä ne saavat nyt räyhätä ja olla valittuakansaa omassa lokerossaan lähi-idässä.

    Ahaa. Mitä nyt sitten tosin vaikka pientä kansanmurhaa Serbiassa kristittyjen toimesta ja sellainen määrä terroristi-iskuja 70-80 -luvuilla että ei luulisi unohtuneen historiasta.

    http://m.mtv.fi/uutiset/ulkomaat/artikkeli/grafiikka-todistaa-terrorismi-oli-1970-ja-1980-luvun-euroopassa-arkipaivaa-viime-vuosiin-verrattuna/5810232

    Äänestä

  • Jooooo.....tuohan oli vaan pikkuinen ripsahdus.

    1Äänestä

  • Pax Romana ennen ruudin keksimistä.

    Äänestä

Usa pakottanut Euroopan mukaan kaiken maailman ryöstelykoalitioihin.

Sitä niittää, mitä kylvää.

Äänestä

Onko Sauli Niinistö "salainen juutalainen", jonka tehtävä on viedä Suomi Naton ja Usan ryöstelysotien maksumieheksi?

Äänestä

kansalaisten tajunnat,kun nyt vasta tajutaan 15v olleet eu-kiimaiset toiminnot.
eurooppaa on pilattu nyt siihen malliin,että kärsimystä riittää todella pitkään,loppuneeko tuhon tie koskaan enää.
kansojen täytyy olla todella tyhmiä,kun roistomaisia ääliö päättäjiä uskoo.

1Äänestä

Puukot heiluu junissa ja kaduilla. Ei tälläista ole ennen nähty.

Äänestä

Välimeri olisi helppo tukkia ulkorajoja valvoen, mutta päinvastoin tekevät täysin rikollista bisnestä salakuljetuksin eikä niin salaakaan, kun ovat pistäneet paatit keräämään väkeä Afrikan rannoilta saakka Eurooppaan !

Ajan poliitikot kuvittelevat, että vapaa liikkuvuus on nykyaikaista ja rajojen vartioiminen vanhanaikaista. He ovat täysin väärässä, ovat vaarallisia ja ahneita, he eivät halua suojellaa Eurooppaa haittajoukkioilta, vaan kylvävät sisällissotien siementä Eurooppaan muslimeilla ja Afrikkalaisilla !. Pakenevat paskiaiset rahoineen kauas, kun hätä tulee. Suvaitsevaisuus on kaukana heidän aikaansaannoksistaan.

Afrikkalaisia lappaa ja niitä muuten syntyy ja on syntynyt niin paljon, että isoja ikäluokkia rupee valumaan tsunamina, jos suvakit jatkaa vallassa.

Suvakkipoliitikot ovat Euroopan kansojen pettureita ja rauhansärkijöitä, eivät muuta.
Idässä Venäjä on taas omanlainen rauhansärkijä. Täytyy mainita tämä, ettei vain ruveta heti Venäjämieliseksi nimittelemään.

Äänestä

Varmaan Angela on jo kutsunut hätäkokouksen koolle, että mitä tehdään, kun Turkin kriisin mahdollisesti eskaloituessa kymmenet miljoonat syyrialaiset ja turkkilaiset saapuvat Eurooppaan?
Ja vissiin joku suunnitelma on jo Italiassa koko ajan lisääntyvien afrikkalaissiirtolaisten hoitamiseksi?
Vai puolustaako kukin eu-maa itse omaisuuttaan ja turvallisuuttaan, kuten tähänkin asti. (paitsi Suomessa tietty on aina rajat auki ja välkommen refugees.)

Äänestä

http://nwohavaintoja.blogspot.nl/

Oliko Nizzan terroriteko tilattu jostain, kun tekijä sai juuri ennen tekoa 100 000eur rahaa sukulaisilleen lähetettäväksi ja tiesulku poistettiin poliisin toimesta juuri ennen rekka-ajelua rantakadulla ja poliisivoimat ei halunnut kadulle suurta poliisimäärää pormestarin ehdotuksesta huolimatta. Turkin vallankaappausyrityksessä on jotain outoa. Siitä saamme toivottavasti lisävalaistusta, kun wikileaksin 300 000 Turkin hallituksen mailia kaappausyritystä edeltävältä ajalta tulee pian julkisuuteen. Harmi vain, että Suomen valtamedia on illuminaattihengessä ja ei julkaise niistä uutisia. Samoin massamaahanmuutto näyttää olevan ohjattua toimintaa sekä kielto arvostella sitä Euroopassa. Onko takana saatanan ohjaama NWO, sen johtajat ja illuminaatti ja sen juonet? Asiasta lisää tarkemmin esim. tuolla:

http://www.laverdaduniversal.org/juonet.html
http://www.jouko-piho.fi/211357856

Äänestä

EU:n ja koko maailman velkaantumista ja talouden romuttamista johdetaan myös jostakin saatanalliselta taholta; myös arvojen mädättämistä, perheinstituution hävittämistä, seksuaalimoraalin lisäämistä, kansallisvaltioiden hävittämistä ja globaalia maailmankuvaa sekä uskontojen ykseyttä, jossa etenkin piilomuslimi Barack Hussein Obaman kaveri paavi on kunnostautunut. Tavoitteena on vallan keskittäminen antikristuksen käsiin.
Raamattu Joh. 10:10: Varas (saatana) ei tule muuta kuin varastamaan ja tappamaan ja tuhoamaan. Minä (Jeesus) olen tullut, että heillä olisi elämä ja olisi yltäkylläisyys.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Eliitin-Luomaa kirjoitti:

Käymme omien päättäjiemme luomaa sotaa.
.
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2016071521913147_uu.shtml

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu