Tuemmeko Turkin Dikataattoria.

Nyt alkaa Turkissa tuhansien vallankaappaukseen osallistuneitten teloitukset (Turkissa on kuolemantuomio ) tietenkin osittain piilossa puhumattakaan osallistujien omaisten kidutuskilla ym. kauheuksilla.
Tuemmeko matkustamalla Turkkiin Erdoganin toimia tuomallamme valuutalla.
561
2Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Ne vaan toteuttaa Islamin lakeja mitä me siihen voidaan sanoa.

1Äänestä

Jos Turkki ottaa uudelleen käyttöön kuolemantuomion niin se ei koskaan pääse EU:n jäseneksi. EU:n perustuslaki ja jopa sota-ajan laki kieltää kuolemantuomiot täysin kaikilta jäsenmailta. Turkin tulee kunnioittaa ihmisoikeuksia ja pidättäytyä käyttämästä kuolemantuomiota.

1Äänestä
  • NO se on hyvä rakennetaan vaan suuri muuri rajalle.

    1Äänestä

Pulinat pois. Suomen hallituskin tukee demokraattisesti valittua hallintoa.

1Äänestä

Tapahtuu, kuin Irakissa aikoinaan. Hävinnyt osapuoli saa uutta intoa väkivaltaisuuksiin.

1Äänestä

Kommentoi aloitusta


OzilRepola kirjoitti:

Nyt alkaa Turkissa tuhansien vallankaappaukseen osallistuneitten teloitukset (Turkissa on kuolemantuomio ) tietenkin osittain piilossa puhumattakaan osallistujien omaisten kidutuskilla ym. kauheuksilla.
Tuemmeko matkustamalla Turkkiin Erdoganin toimia tuomallamme valuutalla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu