Vaikka hiekka-aavikoiden läheisyydessä laji ei olekaan kovin tunnettu, hyvin tuntui sujuvan. Seura taitaa tehdä kaltaisekseen.
Tulokkaat golfasivat hyvin
ylimäkinen
32426
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 32
Vanhimmat
Uskonnoksi korotetut ihmisoikeudet tuhoavat kansakuntia
Jarkko Jaakola 16.7.2016 Haastattelut
FigaroVox haastatteli Jean-Louis Harouel’ta “Kansan vastaiset ihmisoikeudet” kirjan julkaisun johdosta. Kirjassaan hän tuomitsee uuden maallisen uskonnon, joka perustuu syrjimättömyyden pakkomielteelle. Uusi uskonto lamaannuttaa länsimaiden politiikat.
Jean-Louis Harouel on oikeustieteen apulaisprofessori Pariisin Panthéon-Assas -yliopistosta.
FIGAROVOX – Orlandon verilöylyn jälkeen tulivat kannanotot ja syytökset. Niissä keskityttiin rikoksen homofobiseen aspektiin ja osoitettiin sormella konservatiiveja ja monoteistisiä uskontoja. Islam jätettiin taka-alalle. Ovatko länsimaiset demokratiat taas kerran langenneet ansaan, jota te kutsutte “ihmisoikeususkonnoksi”?
https://www.kansalainen.fi/uskonnoksi-korotetut-ihmisoikeudet-tuhoavat-kansakuntia/
Jos puhutaan islamin syrjimisestä, niin se ei ole millään tavoin demokratian vastaista. Esikuvana ja tien viitoittajana meille on toiminut maailman vanhin ja esimerkillisin demokratia – Sveitsin demokratia. Kieltäessään minareettien rakentamisen sveitsiläiset eivät mitenkään rajoittaneet uskonnonvapautta. He loivat symboleja koskevaa syrjintää, jonka tarkoituksena oli tehdä selväksi maassa asuville muslimeille, että Sveitsi ei ole islamilainen maa, eikä arabi-muslimi -sivilisaatio ole siellä kotonaan, eikä heidän kannata yrittää pakottaa muita noudattamaan tapojaan ja väitettyjä jumalallisia lakejaan. Samassa hengessä on välttämätöntä omaksua myös Ranskassa ja muissa Euroopan maissa islamia syrjiviä toimenpiteitä. Kyse on syrjinnästä, joka on täysin perusteltavissa sen tosiseikan perusteella, että islam on ennen kaikkea poliittinen ja juridinen järjestelmä, joka toimii Ranskassa ja muissa Euroopan maissa sotakoneen tavoin eurooppalaista sivilisaatiota vastaan. Sen tavoitteenaan on korvata eurooppalainen sivilisaatio arabi-muslimi -sivilisaatiolla.
Jos annamme muslimivalloituksen jatkua, niin samalla luovumme ihmisoikeuksista, sillä islamin pyhät kirjoitukset ajavat äärisyrjivää järjestelmää (kohteena ei-muslimit, naiset ja orjat) ja niissä kielletään sananvapaus. Vuoden 1990 islamilaisen maailman ihmisoikeuksien julistus kieltää kaikkien “sharian periaatteiden kanssa ristiriidassa olevien mielipiteiden” esittämisen.
TÄSTÄHÄN SIINÄ ON KYSE
Olisiko jo aika herätä?
Julkaistu: 16.7.2016
Nizzassa kuolleet ovat vain viimeisimpiä uhreja rotusodassa, jota valkoisia vastaan käydään kaikkialla länsimaissa. Nordfrontin toimittaja Martin Saxlind kirjoitti rotukonfliktiaiheesta viikko sitten artikkelin, jonka julkaisemme nyt suomeksi.
http://www.vastarinta.com/olisiko-jo-aika-herata/
Islam-enemmistöisissä maissa ei ole koskaan saatu aikaan toimivaa yhteiskuntaa, siis sellaista , jossa olisi demokratiaa ja ihmisoikeuksia. Turkki yrittää, mutta taas sotilasvallankaappauksen yritys, jne.
https://paavotajukangas.com/
Tuolta voi lukea lisää Ruotsin hienosti onnistunutta kotoutusta sekä ihan noin arkipäivän normimenoa!!
Australiassa poliisit antoivat poliisikoiran syödä muslimin jalkaa (video)
Video on kuvattu parisen vuotta takaperin, mutta hyvin ajankohtainen.
http://mvlehti.net/2016/07/17/australiassa-poliisit-antoivat-poliisikoiran-syoda-muslimin-jalkaa-video/
Joistakin videoista ei voi olla nauttimatta.
Lappajärvi on tuhon oma - kato ittees.
Voi lettas miten suloista....
Paikallinen älymystö valmistatuu rotusotaan...
Voi teitä, haleja.
Eivät ole täysijärkisiä ollenkaan(!)OK
https://www.google.fi/search?q=muslim oxid&client=ubuntu&hs=6UE&channel=fs&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjNzY64mvvNAhUBjiwKHbmXDOMQ_AUICCgB&biw=1341&bih=706#channel=fs&tbm=isch&q=muslim acid
Kuvaskaalaalaa kasvojen tuhoista !
Kethäs jonoissa puhaltavat jo huutaen ohi, kun on niin kiire olemaan, eikä voi vääräuskoisten taakse jäädä tupeksimaan, tämähän nyt ensiksi on koettavissa.
Paljon puhetta, vähän villoja.
Mistä melskaatte kun vok suljetaan?
On se paha paikka kun yksi harvoista kunnalle tuloa tuottavista instituutioista suljetaan ja kunnallisveroa täytyy siksi nostaa.
Veronmaksajilta nusittiin ylihintaa pirusti touhuun, siitä varmaan lopetus ja eikös tämä menyt käytössä remontikuntoon het kättelyssä.
Joo touhu loppui melhee het, ku ei ollut oikein alakanukkaan -kui vinetto vattahalle.
Jahas päämatuhuorailija täälläkin!
Tappion karvas kalkki jota joka ikinenpäivä sulle tulee,on pysyvä asia! Ihmisiä ei voi kusettaa loputtomiin! Te ette mahda tälle mitään! Suomesta ei tule islamin saastaista törkymaata koskaan!
Meitä on paljon ja te olette jääneet yksin vikisemään asianne kanssa! Lähde hiiri reppana musumaahan musujes kans. Täällä ei teille ole mitään! Kansan riistäminen elukkojen hyväksi on loppu nyt!
Instituutio :D :D :D älä tapa mua nauruun tirsk!!!
Aikamoinen arvonnousu vanhentuneelle kylpylälle, joka pitää sisällään tällä hetkellä vain valehtelevia maahantulijoita. Elävät TÄYSIN veronmaksajien rahoilla, niin kuin myös jokainen paikan "työntekijä" elikkäs HYYSÄRI :D
Maastoutus on voimassa, mutta lukekaas miten ruatis poltto pelaa ja muualla euroopassa -mikä aivan sekasin.
Jos mustavalkoisena turkin tilanetta katsoo voiko asian käsittää seuraavasti?- ihmiset haluavat elintilaa ja muutosta heitä vainoavasta muslimi hallinnosta!?
Entä missä ovat nyt ihmisoikeusjärjestöt?? Kun siellä huudetaan nyt kuoleman rangaistuksen ja teloittamisen palauttamisen puolesta ja erityisesti koskien tätä vallankaappausta yrittänyttä "porukkaa"?? Ei näkyny puolikuulippujen seassa amnesty.n eikä sateenkaarilippuja!!!
Tiivistettynä- islam ja muslimit todistivat jälleenkerran miten vaaralista on kun musut ovat vallassa! Ja miten ahdistavan taantuneeksi kehitys kääntyy siellä missä heitä on!!
30 maahanmuuttajaa tulee joka vuosi tänne. Se on päätetty ja ihan hyvä asia.
Määräykset mitäs määräyksiä, ne unohdetaan, kun näyttöä sontimisista rupeaa syntymään ja siihen ei mene kauaakaan -kun nämä vapaasti liikuvat.
https://www.kansalainen.fi/uppsalassa-yritetaan-palata-arkeen-viikonlopun-jalkeen/
Perjantaiyönä Uppsalan Valsätrassa pahimman mellakan aikaan syttyi alueella myös huoneistopalo. Palokunta sai hälytyksen klo 02. aikaan Bandstolsvägenille, josta aiemmin kuvattu video osoittaa, miten palokunta ei saapunut paikalle sammuttamaan autopaloa vaan sinne saapui ensin mellakkapoliisi. Poliisi antoi palolaitokselle käskyn odottaa tilanteen rauhoittumista, sillä viranomaisia heiteltiin kivillä ja molotovin koktaileilla. Poliisin oli pakko ensin varmistaa palolaitoksen turvallisuus …
Vaikuttaa siltä, että aika pian tavallinen arki on yhtä mellakkaa.
Kirotut suvakit ja vihervasemmistolaiset on pääsyyllisiä.
Perheensä neljäksi vuodeksi Irakiin jättänyt mies sai hylsyn turvapaikkahakemukseensa
Irakilainen kertoo Ylelle tarinansa.
Oikein tuolle isänmaanpetturille. Millainen mies jättää perheensä neljäksi vuodeksi, lähtee Eurooppaan syöttämään itsensä paksuksi ja harrastaa taharrush gamea? Sairas ihminen. Sitten vielä kehtaa itkeä lehdistölle. Tuollainen vätys pois maasta ja iso kengän kuva persauksiin.
Yrittiköhä lappajärvelle loisimaan.
Lappajärvi on jo ihan riittävä kuluerä Suomelle... sille osalle jossa töitä tehdään. Joko 50 pinnaa kunnan budusta tulee valtiolta?
Joten sikäli olette asiantuntijoita puhumaan loisimisesta - syytä olla rehevää.
Mikä siinä on hyvää?
Lappajärvessä?
Niin... kerroppa se.
http://en.mercopress.com/paraguay
Mitens suu nyt laitetaan ? HÄ?
Lappajärvinen pakolaiskeskustelu: vajakeilta vajakeille!
Joo siksihän se onkin tarkoitettu, vajakkien nähtäville, jotka huristavat typeryyttään kallion seinämää vasten, pitäen heikosta narustaan kiinni.
Lappajärvi on niin pieni paikka vaikka se musutetaankin pilalle, jottei sillä ole kokonaisuuteen mitään vaikutusta -muutakuin paikallisesti ja se pystytään aikanaan kahtelemaan.
Ei sieltä muslimi palo kauaksi leviä.
Vittu ootta sekasin.
Ketään ei kiinnosta Lappajärven islamisaatio - vähiten ketään maailman miljardista muslimista.
Silti äijillä paskat housussa täällä ja kuvittelette olevanne vielä koiria....
Näitten seassa järviset pailaa ja joutuu nöyristelemään kultuurinkukoistajin kansa nyt ensi aluksi, mitäs päälle, äläkäs tukehdu suvakki tai mussukan levittäjä.
Typeryksiä ovat jos nöyristelevät - peruspersu uhriutumistahsn se on.
Ihmettelen vaan joko täällä on väsytty pelaa sitä raiskaus-bingoa.
Ihme vässyköitä ilman elämää.
Ei suomiväki voi näitten huutajien kansa tehdä samalla lailla, suomalaista ragaistaan muttei näitä kun kuuluu näitten kulttuuriin, nämä on vetäneet kultturinsa tänne lappajärvelle ja muitten pitää siihen taipua.