Mitään, koskaan en ole ikinä pettynyt enempäää, kuin äänestettyäni perussuomalaisia. No puolue lupasi ajaa, minun ... olen pienituloinen perushoitaja, yksinhuoltaja, pankkivelkaakin on asiaa.... No uskoin moiseen : https://www.suomenuutiset.fi/soini-kaikkein-koyhimmilta-ei-pida-leikata-mitaan/..... No Perussuomalaiset paljastivat todelliset aikeensa, olla osa riistäjiä ! Itse kärvistelen lainojen kanssa ja yritän pysyä hengissä.
Persujen syvin olemus
Hokekime
4119
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Persujen syvin olemus on sankkireikä ja jatkuva piereskely.
Älkää ihmiset menkö enää petossuomalaisten lankaan jo nyt pitäisi tajuta mikä tuo populisti puolue on ,se on vain Soinin tekemä itselleen rahaa keräävä yhteisö,eikö ole jo jumalauta kaikille tullut selväksi miten Soini nuolee kepun ja kokoomuksen perseitä pysyäkseen hallituksessa että se eläkevirka sieltä sitten yllättäen putkahtaa ja muu puolue sitten jää kun on itse imenyt sen kuiviin!
Perussuomalaisten+seitsemän+(7)+kärkihanketta+ovat:
1.+Eläkeläisten+eläkkeitä+leikattava+nykytasosta+-20%
2.Kuljetus-+ja+logistiikka-alalla+työskenteleville+on+myös+säädettävä+erillinen+nettopalkkoja+laskeva+extravero,+joka+alentaa+kuljetusalan+nettopalkkoja+-20+%.
3.+Suomen+tulee+heti+irrottautua+sekä+Eu:sta+että+eurosta+(Euroopan+unionin+jäsenyydestä+ja+Euroopan+talous-+ja+rahaliitosta+eli+EMU:sta)
4.+Suomen+tulee+liittyä+Venäjän+johtamaan+Euraasian+talousliittoon+Venäjän,+Valko-Venäjän,+Armenian,+Kazakstanin+ja+Kirgisian+seuraan
5.+Suomen+ja+Venäjän+välille+palautettava+voimaan+Yya-sopimus+eli+se+sopimus+ystävyydestä,+yhteistyöstä+ja+keskinäisestä+avunannosta,+mikä+oli+voimassa+vuodesta+1948+vuoteen+1992+asti+Suomen+ja+Neuvostoliiton+välillä
6.+Suomen+järjestettävä+Eu:sta+ja+eurosta+eron+jälkeen+kauppapoliittiset+suhteensa+Eu:n+kanssa+ETA-sopimuksen+pohjalta+Norjan+mallin+mukaisesti.
7.+Yhteiskuntaan+saatava+selkeä+luokkajako,+yläluokka,+keskiluokka+ja+köyhälistö.
Katso "Marjan Vallassa-ohjelma, niin mielipiteesi muuttuu.