Perussuomalaiset on suurin syy hallituksen suosion

Hesari ja hallitus (lukuunottamatta persuja) on taas löytänyt yllätys, yllätys syyllisen suosion laskulle. On merkille pantavan huvittavaa, että hallitus toisensa jälkeen on ottanut epäonnistumistensa puolustukseksi aina jonkin kohteen jota syyllistää. Milloin kohde on jokin kansalaisryhmä (eläkeläiset, suuret ikäluokat, työttömät tms), mutta koskaan syytä ei löydy hallinnosta, kynsi hampain roikutaan vallan kahvassa kiinni.
Nyt kun on vuoden verran aikaa kunnallisvaaleihin, onkin jo hyvä aika nostaa syntipukki pöydälle saadakseen omia kannatuslukuja aivopestyä korkeammiksi.
Toden totta on, että maailmaa ohjaavat hallitsevat keskinkertaisuudet (valtaosaltaan vielä miehiä), joilla on täysin vääristynyt kuva itsestään, joissa vallan himo saa aikaan lähinnä koulukiusaamistasoisia piirteitä.
Tähän joukkoon on on toki tyrkyllä yhä lisääntyvin määrin naisiakin machoilemaan, kykenemättä hallitsemaan sanomisiaan tai omaamatta minkäänlaista itsekritiikkiä.
Kun ei lahjakkuus muuhun riitä, on puutteet muutettava "eduksi" eli näissä tapauksissa lyömäaseeksi ja yritykseksi aivopestä mahdollisimman suuri joukko oman mitättömän kantansa taakse.

0

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski

        Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi
        Maailman menoa
        148
        7424
      2. Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia

        ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä
        Maailman menoa
        130
        5129
      3. Huuto yltyy persujen piirissä Venezuelan johdosta.

        Kohta kakofonia yltyy kun persut tajuavat mitä Venezuelassa tapahtui. Von den Leydenki jo kipuilee kuten persut EU:ssa y
        Maailman menoa
        37
        2613
      4. Koska mennään retkeilemään?

        pusi pusi 😗
        Ikävä
        261
        2218
      5. Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin

        🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu
        Maailman menoa
        81
        2198
      6. Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?

        Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont
        Maailman menoa
        43
        1870
      7. Laittaisin whatsuppissa viestin

        Jos olisin täysin varma että se on toivottua vielä kun aikaa on mennyt ja että toivot sitä edelleen.
        Ikävä
        61
        937
      8. Sinulle, rauhaasi

        Tiedän. Ettet minua rakasta niinkuin toivoin sinun rakastavan. Minä tiedän sen siitä mitä minulle kerroit silloin. Ei vä
        Ikävä
        67
        791
      9. Toivon sulle silti hyvää

        Väärinkäsityksiä tapahtuu, mutta nyt on uusi vuosi ja uudet kujeet.
        Ikävä
        37
        778
      10. Suuri osa suomalaisista kannattaa suden metsästystä- monien mielestä kaikki sudet kaadettava.

        https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011726794.html Suomen kansasta suuri osa kannattaa susien kannanhoidollista metsästyst
        Maailman menoa
        208
        748
      Aihe