Erdoganin Veriset Jäljet Turkissa

Veri on se mitä Erdogan jättää jälkeensä viimepäivien tapahtumien jäljiltä.
.
Vallanhimoinen yksinvaltiaaksi pyrkivä diktaattori on Turkin ongelma.
Kansa ei huomaa ennenkuin verta on tarpeeksi vuodatettu ja vapaudet heiltä viety.
.
Muutaman vuoden kuluttaua Turkin kansa on ihmeissään halutessaan päästä eroon Saddam Husseinin kaltaisesta tuholaisesta.
12132
4Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Erdogan on itse kaappausyrityksen takana. Halpamainen keino vahvistaa tuon kansankusettajan suosiota, kun kansakin on vielä niin saakelin tyhmää. Turkkia voi hyvin verrata Pohjois-Koreaan.

1Äänestä

Turkissa alkaa koston kierre ja terroriteot lisääntyvät.

1Äänestä

erdogan on kahminut valtaa itselleen ja suvulleen. Tosin siinä ei eroa suomalaisesta kepuloisesta. Ehkä siksi tämä Olli Rehnkin oli niin turkkikiimassa.

1Äänestä

Näinpä, kuka voi olla niin tyhmä että yrittää syrjäyttää Erdoganin syrjäyttämättä häntä ?
No Erdogan itse tietenkin. Mutta tämän peittämiseksi tulee ikävä kyllä paljon ruumiita.

Jos asevoimat olisivat halunneet syrjäyttää Erdoganin, niin olisi se aloitettu Erdoganista.
Tämä huijaus " vallankaappaus" kässäri on Erdoganin päästä.

2Äänestä

Kuunnelkaa tarkkaan, ketkä Suomen poliitikoista, huutavat kovaan ääneen "demokratia" -sanaa Turkin yhteydessä - aito demokratia kun on jotain ihan muuta, kuin mitä Turkin hirmuhallinto ja fasismin massapsykoosi.

1Äänestä
  • Niin tai huutavat, että Turkki mitä pikimiin EU:n jäseksi. Sehän vastaa ihan samaa tänne.

    Äänestä

Diktaattoreilla on ollut tapana kaatua ennemmin tai myöhemmin. Verta käsissään.

Kyseinen henkilö tietää että nyt tilanne on joko-tai.

Kuunnelkaa myös tarkkaan mitä sanovat EU-johtajat - pakon edessä, kun ovat ajaneet itsensä nurkkaan Turkin suhteen.

1Äänestä
  • EU on muuttanut jo diktatuurin demokratiaksi.

    Äänestä

  • En luottaisi edes siihen, etteivätkö EU-johtajat olisi globalismissaan aivan yhtä häikäilemättömiä kuin Erdogan, ainoastaan peittäen sen paremmin koska Euroopassa kansa on älykkäämpää ja koulutetumpaa.

    Äänestä

  • Aivan samaa mieltä. Jos täältä muuttaisi ulkomaille, maahan, jossa ei ole länsijärjestystä, voisi käydä niin, että eu-hörhöt lähettisivät perään hitmanneja, ettei heidän valtaa myöhemmin kukaan estäisi.

    Äänestä

Juntit ravaa edelleen Alanyassa kun se on niin halpaa ja siellä on vain muita juntteja pyörimässä samaa pikkuista hiekkarantaa,voi keskittyä tärkeimpään eli dokaamiseen.Heille ei muslimien sekoilut merkitse mitään,niin kuin ei politiikka yleensäkään.Ilmankos niitä vedetää perseeseen mennen tullen.

Äänestä

Siis kyllä tulee mieleen saksan 30-luku ja Hitler. Kansa jumaloi. Erdoganin esikuvahan on itse tämä diktaattori.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ongelma-tapaus kirjoitti:

Veri on se mitä Erdogan jättää jälkeensä viimepäivien tapahtumien jäljiltä.
.
Vallanhimoinen yksinvaltiaaksi pyrkivä diktaattori on Turkin ongelma.
Kansa ei huomaa ennenkuin verta on tarpeeksi vuodatettu ja vapaudet heiltä viety.
.
Muutaman vuoden kuluttaua Turkin kansa on ihmeissään halutessaan päästä eroon Saddam Husseinin kaltaisesta tuholaisesta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu