Jeesus on Juutalaisten Kuningas ja Jumalan valtakunnan Herra ja istuu Isän Jumalan oikealla puolella, kuten tämä vertaus tätä asemaa kuvaa.
Isän Jumalan toisella puolella tässä maailmassa on pimeyden ja valheen herra eli Saatana, joka mammonaa hallitsee ja pedon merkin tuo ihmisten talousmaailmaan ennenkuin Jeesus palaa Israelin Herrana ja Juutalaisten Kuninkaana.
Jokaisen ihmisen, joka tahtoo itselleen hyvää, kannattaa vastaanottaa Jeesus Vapahtajana ja syntiensä Sovittajana, ja tämä on evankeliumia eli hyvä ilmoitus jokaiselle ihmiselle ja myös jokainen ihminen joka pyytää avukseen Jumalaa tässä asiassa Jeesuksen nimessä, sen avun myös saa elämäänsä ja tärkein asia ja parannus eli mielenmuutos on tätä jokaisen ihmisen kohdalla varmuudella.
Jumalan valtakunta juutalaisuutta Jeesuksessa
8
99
Vastaukset 8
Näin on asiat
Keitetystä lampaan päästä.
- TotuusEiPalaTulessa
Antiikin Andersen ....saahan sitä uskotella, mutta mieluummin katson totuutta silmiin :-)
- Juutalaisuus_tarkoittaa
Juutalaisuus tarkoittaa Luojan kiittämistä Kuningas Yeshuassa eli Pyhässä Hengessä ja sydämen ympärileikkaus on rakkautta uskossa ja toivossa Israelin Herraa kohtaan. Herra on Yksi!
- Raamatun_evankeliumi
Raamatun evankeliumi Jeesuksessa on juutalaisuutta Isässä Jumalassa, ja lupaukset annettu Aabrahamin ja Iisakin ja Israelin ja Mooseksen ja profeettojen ja Jeesuksen ja apostolien kautta ja samoin monilla muillakin Jumalan pyhillä ollut elävää sanaa sydämissään ja suussaan ja samoin kirjoituksissa sitä pyhää ja hyvää iankaikkista evankeliumia.
- Tunnetaan_Raamattu
Tunnetaan Jeesus, sillä Israelin Herrana on Yksi Ainoa laatuaan, amen, halleluja! Jeesus Nasaretilainen on Jumalan valtakunnan Juutalaisten Kuningas ja palaa pian Jerusalemiin ja vihollisensa ovat silloin asetetut jalkojensa astinlaudaksi, kuten on Raamatussa kirjoitettu riivajavaltojen suuresta joukosta, jotka ovat hyökänneet Israelin Jerusalemiin ja hallinneet sitä 3,5 vuotta ennen Jeesuksen tulemusta.
- UskonnotMeniSekaisin
Jeesus on Kristittyjen herra, ei juutalaisten... :)
Jumalan poika on kuollut, kuulutettiin Egyptissä, kun Farao kuoli.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1761550
Muistakaa pojat tämä.
Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.100758En ehkä onnistu siinä
Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.58725Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin
Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset203588- 48546
- 126546
Pahoin pelkään nainen
että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus50528- 37526
Viesti jonka haluaisit lähettää...
hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä15500- 25493