Suvakkeja Ei Ole Montaakaan Suomessa

Suvakit ovat Vartiaiston eliitin muutamat ihmiskauppiaat, jotka peilaavat puheillaan mieliimme kaikkien Suomalaisten olevan samanlaisia.
.
Todellisuudessa on kysymys Vartiaiston silmänkääntö tempusta media manipulointiin pakotettuna.
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Pieni joukko, joka tekee itsestään median avulla suuren.

Äänestä

Totta ja juuri siintä ns. "valtamedian" on poikkeuksellisen yhteneväistä näissä karvaperkultamunamatuasioissa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Huijari-Eliitti kirjoitti:

Suvakit ovat Vartiaiston eliitin muutamat ihmiskauppiaat, jotka peilaavat puheillaan mieliimme kaikkien Suomalaisten olevan samanlaisia.
.
Todellisuudessa on kysymys Vartiaiston silmänkääntö tempusta media manipulointiin pakotettuna.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu