"Kun presidentti murhauttaa 16 v. oman maansa kansalaisen terroristina."
Eihän nämä edes tiedä mitä laki ja oikeudenmukaisuus tarkoittaa.
Täältä voi lukea siitä, kuinka Obaman hallinto perustelee ja puolustelee olemassaolevaa murha- listaa ja mm. ko. palasiksi räjäytetyn pojan murhaamista. http://www.theatlantic.com/politics/archive/2012/10/how-team-obama-justifies-the-killing-of-a-16-year-old-american/264028/
Mikäli joku valtio, mikä tahansa, joka ei elä USA:n käskyjen mukaan, olisi historiassa ja erityisesti viimeisen kahdenkymmenen vuoden aikana syyllistynyt edes murto-osaan niistä ihmisoikeus- ja sotarikoksista, joihin USA on syyllistynyt, olisi se valtio jo jollain lailla jyrätty Yhdysvaltojen ja Naton johdolla, kaikkien kansainvälisten instituutioiden hyväksymällä päätöksellä.
Kyllä on sanottava, että kaikki ne odotukset ja toiveet, joita heräsi silloin, kun Obama valittiin, ovat hävinneet, sillä asiat ovat menneet vain pahempaan suuntaan.
Eihän nämä edes tiedä mitä laki ja oikeudenmukaisuus tarkoittaa.
Täältä voi lukea siitä, kuinka Obaman hallinto perustelee ja puolustelee olemassaolevaa murha- listaa ja mm. ko. palasiksi räjäytetyn pojan murhaamista. http://www.theatlantic.com/politics/archive/2012/10/how-team-obama-justifies-the-killing-of-a-16-year-old-american/264028/
Mikäli joku valtio, mikä tahansa, joka ei elä USA:n käskyjen mukaan, olisi historiassa ja erityisesti viimeisen kahdenkymmenen vuoden aikana syyllistynyt edes murto-osaan niistä ihmisoikeus- ja sotarikoksista, joihin USA on syyllistynyt, olisi se valtio jo jollain lailla jyrätty Yhdysvaltojen ja Naton johdolla, kaikkien kansainvälisten instituutioiden hyväksymällä päätöksellä.
Kyllä on sanottava, että kaikki ne odotukset ja toiveet, joita heräsi silloin, kun Obama valittiin, ovat hävinneet, sillä asiat ovat menneet vain pahempaan suuntaan.
Vastaukset 26
Vanhimmat
USA kyseessä ollessa minulla ei ole ollut koskaan mitään kuvitelmia hyvästä.Heidän sotaisaa historiaa katsellessa tajuaa tämän.Tulisi vain iso risteilyohjus ja tuhoaisi sen paskan!
Tällaista lukiessa tulee tekstin kirjoittajasta lähinnä mieleen, että tulisi vain iso risteilyohjus ja tuhoaisi sen paskan!
bhoh
Kuka on kirjoitetun historian suurin murhaaja?. Lue nyyppä tuosta ..... https://fi.wikipedia.org/wiki/Stalinin_vainot
uiuj
Katso hieman faktaa, kuinka Usa murhaa häikäilemättömästi omiaan, saadakseen kansalaistensa hyväksynnän sotatoimilleen maailmassa. Tuolla on "TERRORISTI"! Sinne seuraavaksi! Hyppää suosiolla osioon kaksi, tiukkaa faktaa tulossa kuinka Usassa on toimittu jo sisällis-sodasta lähtien. Näiden kanssa Suomikin haluaa veljeillä. Hauta odottaa tätä menoa.
https://youtu.be/i-QHvtM-PLI
ftxf
Raaka fakta on, että hauta odottaa varmuudella jokaista ... aikanaan. :-)
Älähän viitsi sentään moista roskatietoa tänne levitellä, sillä jenkit ovat aivan suvereeneja tappajia ja sortajia ja ovat eniten puuttuneet itsenäisten maitten asioihin, jopa hyökäämällä niihin.Kannattaisi kysyä joltain viisaammalta, ennen kuin levittelet tahallisia valheita täällä.
Kun Stalin järjesti tahallaan Ukrainassa Holodomorin (Holodomor (ukr. Голодомор) oli Ukrainassa vuosina 1932–1933 raivonnut Neuvostoliiton aiheuttama nälänhätä, jossa kuoli eri arvioiden mukaan 3–14 miljoonaa) niin neukkuvaltio pani paljon paremmaksi ja siellä säädettiin rikoslaki, joka ulouttui 12-vuotiaasta ylöspäin ja kuolemantuomion sai 12-vuotias talonpojan vesa, joka 'varasti' omaa viljaansa!
Tämä arvatenkin herättää toveri fuellerin oikeudentunnon ja saa hänet vaatimaan ioa risteilyohjusta toiseen suuntaan:-D
fhuygu
USA tappanut yli 600 kansalaistaan tänä vuonna poliisin toimesta.USA:ssa aika paljon pielessä jos on Venäjälläkin.
Suomelle riittäisi kaltaistesi stnan maanpetturi, Velliperse Koirastiltujen saattamnen ... Na Pod Sloi. Eikä KUKAAN JÄÄ KAIPAAMAAN "Elävää Kompassia". Se on fakta.
IMHO.
Sähän sopisit kun mulkku natolaisen perseeseen noiden lyhenteides kanssa, miksi et muuta jenkkeihin? Siellä noita typeriä lyhenteitä riittää enemmän kuin tarpeisiin, IME?
Mitäpä jos peräkamarin Jonne sivistäisit EDES HIUKAN itseäsi.
IMHO = In My Humble Opinion s. Mielestäni. Mikä em. on nopein kirjoittaa ???????? Tarvitseeko vääntää paalilangasta, vai laitetaanko perille PIIKKAUSKONEELLA?.
"Joskus on parempi pitää suunsa kiinni ja antaa ihmisten luulla, että on tyhmä, kuin avata suunsa ja poistaa epäilykset".
pahus ... oikaisu ... IMO = Mielestäni, IMHO = Nöyrä mielipiteeni. NIH.
PAREMPAA ON TULOSSA, Venäjä ja Kiina ovat jo nyt estäneet USA:ta ja NATO:a tappamasta ja ryöstämästä miten huvittaa.
Todellisuudessa eivät ole 'estäneet' yhtään mitään eikä mitään estämistä ole edes tarvittu!
TODELLISUUDESSA Nato on perustamisestaan lähtien (vuosi 1949) osallistunut vain kahteen lyhyeen ja voitolliseen ilmasotaan (Kosovo, Libya). Maasotia se ei ole käynyt koskaan!
Tuo on Taivaan tosi, luulen. Mutta mitä hyvää näistä kahdesta sankariteosta seurasi, kun ilmasta tai risteilyohjuksin summittain ihmisiä surmataan, yöaikaan, etupäässä, että oikein pelottaa? Hajoavissa valtioissa?
Aaah, Naton "voitolliset" sodat, Libua ja Kosovo.. Toistat tuota samaa päivittäin ja hierot munaasi, onko sotiminen kivaa? Tai mitä sä siitä tiedät, iltasanomia lukeva nulikka.
Ruumiita siitä seurasi, ja mitalleja pleikkari pellejen kauluksiin. Eihän Nämä maahan tule sotimaan, ei riitä taito eikä uskallus. dronee lennetään jostain tuhannen kilsan päästä ja rouskutetaan siinä samalla vähän sipsejä ja painellaan nappeja, viattomia kuolee kasapäin. Siinä on oikein tosi miehet asialla, sitten kehtaatte vielä täällä ylistää tollasia, jossain viiraa ja pahasti. On ne Usalaiset vaan kovia poikia.
NL:n presidentti (diktaattori) teurasti kymmeniä miljoonia, vieläpä ihan ilman terroriepäilyjä.
Kumma ettei tuo ole teikäläisten mielestä yhtään sairasta, kertoo kaiken punikkien ajatusmaailmasta.
NEUVOSTOLIITON, no pitihän se arvata, löytyykö yhtään tuoreempaa? niin kuin tähän päivään liittyen? Jenkkilästä löytyy ja päivittäin, kokoajan tulee uusia hirmutekoja tietoon, kuin sieniä sateella. hieno "hyvinvointivaltio", eikö olekkin?
Toki löytyy...
http://russiakills.com/en
Ja kuten huomaat ei ole tahti miksikään muuttunut...
Hiljasta tuli ja punikilla paskat housuihin...
Sairasta.