Ei Kiinnosta.

Tavallinen, eronnut Suomalainen mies. Minua on uhkailtu tappaa Vietnamilaisten toimesta, autoni on varastettu, minut on huumattu ja pahoinpidelty. Minut on ryöstetty mm. kotonani. Minulta on varastettu ja huijattu satoja euroja. Olen ilmoittanut varastetusta kaupungin omaisuudesta, varastetun tavaran myymisestä, varkauksista, alkoholin ja tupakan välittämisestä alaikäisille... Mikään ei johda viranomaisten toimenpiteisiin. Johtuuko välinpitämättömyys rikollisen poliisiveljestä, etnisestä syntyperästäni vaiko sairaudestani. Olen perussuomalainen, valkoihoinen albino joten en voi vedota esim. rasismiin, joka tietenkin auttaisi ja saisi asioihin vauhtia. Olen hiv-positiivinen joten kuolen siis kuitenkin kun Te, kaikki muut jäätte tänne ikuisuuksiin. Kuolevaisena ja sairaana miehenä ei asioihini kannata perehtyä. Itse kuolema ei minua huoleta mutta hirvittää millaiseen yhteiskuntaan lapseni jäävät. Kas kun sukulaisissamme ei ole ainuttakaan virkavallan edustajaa. Ei myöskään roistoja joten vaikeaa tulee olemaan. Vaikuttavan hienoa.

0

201

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Muovikassikartelli

        Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell
        Talousrikokset
        34
        2146
      2. Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta

        Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.
        Maailman menoa
        49
        1747
      3. Hallintooikeus..

        "Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.
        Pyhäjärvi
        113
        1563
      4. Olen rakastunut

        varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.
        Ikävä
        104
        1286
      5. Jos se joskus oli molemminpuolista

        niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.
        Ikävä
        76
        1008
      6. Teit yllättävän siirron

        Olet tähän saakka ollut tietyllä tapaa varovainen. Voi kai sanoa, että olemme kunnioittaneet toistemme rajoja. Tiedän,
        Ikävä
        47
        956
      7. Mikä on kaivattusi

        ammatti?
        Ikävä
        59
        905
      8. Laita nyt se viesti

        Tiedän että haluat tavata. Kirjoitat, pyyhit, kirjoitat... Lähetä se viesti 😗
        Ikävä
        52
        809
      9. Kaipaatko nainen

        Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd
        Ikävä
        101
        783
      10. Nähdäänkö me ensi

        Viikolla jossain?
        Ikävä
        60
        758
      Aihe