Tänään n. klo 15.30 ollessani lenkillä tuli Seinäjoella Kuortaneentiellä Varikkogallerian kohdalla kaupunkiin päin kovalla vauhdilla ajaen mustalla miestenpyörällä vastaan n. 20-25 v. kookoas ja tukevahko,ristiverinen nuorimies. Vaatetuksena oli tummat pitkälahkeiset housut ja tumma T-paita,päässä tumma, kuvioutu lippis. Kävelin kevyen liikenteenväylän vasenta reunaa eikä pyöräilijä näyttänyt väistävän ja hiljentävän yhtään, vaan yritti ajaa suoraan kohti. Väistin pientareelle ,kaveri ajoi hullunkatse silmissään ja hymyssäsuin melkein jalkojeni päältä ja sylkäisi päälleni ohi ajaessaan.
Jos joku tuntee tämän miehen tai tietää henkilöllisyyden,toimikaa ja ilmoittakaa viranomaisille ,ettei tapahdu mitään peruuttamatonta. Pienet lapset, äidit rattaineen ja huonosti liikkuvat ovat tuollaisen käytöksen edessä todella suuressa vaarassa.
Tapauksesta on ilmoitettu poliisille.
Varoitus hullusta pyöräilijästä
5
281
Vastaukset
- Mummogt
Se oli pyöräilijäin eliittiä, nämä kilpapyöräilijät vahtaa kuin murhamiehet vastaantulijoita, ihan pöljää sakkia runnotaan hullunkiilto silmissä kuin joku sekopää.
Kaikenlisäksi idiooteillekin näyttävät noissa naurettavissa vaattessaan, aina meinaa naruun revetä kun noita tulee vastaan. - saatanantollot
Oliko totuus että kävelit keskellä väylää hoippuen puoleta toiselle tai ystäviesi kanssa ilosesti rupatellen tukkien koko väylän. Jos teille soittaa kelloa saa murhaavia katseita kun häiritään iloista rupattelutuokiota. Tai oliko koira mukana pitkässä taluttimessa joka meni ajoradan poikki. Opetelkaa myös jalankulkijat käyttätymään kevyenliikenteen väylillä niin ei tule sanomista.
- kesäyönkukkuja
En ole saatanan tai muutenkaan tollo,vaan korkeakoulutettu ,pitkän työuran tehnyt äiti ja isoäiti,joka lenkkeilee lähes päivittäin kuntoilumielessä. Olin siis yksin ilman koiraa tai kaveria reippaasti liikkeellä ja kävelin väylän vasemmassa reunassa. Fiksut ihmiset huomioivat aina myös kanssakulkijat, sekä kävelijat että pyöräilijät.Heitä on onneksi valtaosa liikkujista.
Agressiivisesta ja sivistymättömästä kielenkäytöstä päätellen saatat olla se päälleajoa yrittänyt pyöräilijä. Sylkeminen kohti sopisi kokonaiskuvaan. - klhbghiohug52ygo
Harijanvarren ku tökkää etupyärän pinnojen välihin,nii hullunkiilto vaihtuu tuskanirvistykseksi! Tai kävelykepin tai piskotikun! Sitte saattaa kyllä olla kiirus!
- pakkoollaoikiassa
Suomessa on oikeanpuoleinen liikenne.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin34211950IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its3608009Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?
Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut943327Verinen koira
Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?982288Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.1562249Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?81676- 1101271
Mopokeulija
Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin561126Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !
Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus26918Sylikkäin.
Sylikkäin, suudellen. Milloin haluaisit näin nainen tehdä ? Vain häntä ajatellen 😘. Tietenkin jos häntä asia kiinnosta60813