Tynkkynen hakee taas julkisuutta rasismilla. Ja Timppa nauraa käsiä hykerrellen....?!
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2016071921931416_uu.shtml
Tynkkynen hakee julkisuutta rasismilla
9
107
Vastaukset
- PerusHinurit
Ja kohta taas uhraudutaan oikein perusteellisesti, kun persulle on väärin että lait koskevat häntäkin, eikä voi tehdä niin että ajattelisi vähän mitä kirjoittelee...
Onneks Hakkaraisen kohdalla on alkanut jo jotain tapahtumaan. Kyl tämä persuilu täytyy saada jotenkin loppumaan!
- TässäRatkaisu
Eikö Suomen ympärillle voisi rakentaa samanlaista muuria kuin Israel on rakentanut palestiinalaisia vastaan? Silloin voitaisiin olla ihan vaan keskenämme eikä kukaan pääsisi häiritsemään onneamme. Nämä tynkkysetkin voisivat kulkea rauhassa pelkäämättä terrorismia eikä hakkaraistenkaan tarvitsisi kuunnella jatkossakaan rukouskutsuja.
- pSSta-pelastunut
Jos persut olisivat saaneet riittävästi valtaa, he olisivat toki rakentaneet muurit Suomen ympärille. Samasta syystä kuin Pohjois-Korealaiset. Ei siksi, että viholliset tunkeutuisivat muuten sisälle, vaan siksi, etteivät omat pääse karkuun. -Jopa persut tajuavat, että maanpäällisestä persuhelvetistä yritettäisiin paeta keinolla millä tahansa.
- Skitsoa
Tämä on taas sitä persujen jakomielitautia. Rasistiset nilkit mölyävät, että saisivat pimeimmät pölhöt pidetyä puolueen kannattajina. Soini julistaa, että Suomessa on persuille keskustelunvapaus, ja tuomitsee silloin tällöin muodon vuoksi rasismin tekemättä asiasta puolueessaan mitään.
- Saas_nähä
Näinhän se on. Tosin iso osa rasisteja ja fasisteja on myös huomannut tämän, ja nämä hommafoorumilaiset ym. ovat nyt Soinin katkeria vihollisia. Halla-ahossa yrittävät vielä jotkut näistä riippua, mutta epäusko valtaa heitäkin. Muitakin vaalivalheista katkeroituneita on yllin kyllin.
Ei taida vajaan kolmen vuoden päässä löytyä edes viittä prosenttia peruspölhöjä kannattamaan, saattaapa jäädä jopa alle RKP:n kannatuksen. Kunnallisvaalit ovat mielenkiintoiset, kun persujen ryhmät ovat ympäri maata hajonneet kuin Soinin ripulijytky tuuleen.
- SuomiSuomalaisillejoo
Tynkkynen ja Hakkarainen ovat molemmat suomen asialla, näitä lisää eduskuntaan ja muittenkin päät käänettävä siellä samalle linjalle, SUOMI ON SUOMALAISTEN EIKÄ SYÖTETTÄVIEN.
- PerusHinurit
Eikö sinun pitäisi olla homostelemassa muiden odinin puppeleiden kanssa?
- ei-soininazi
Perussuomalaisten mielestä esim. Breivik on muslimi? Missä ovat Hakkaraisen tai muiden persujen todisteet asiasta?
Kannattaa lukea vaikkapa suomalaisten fasistien kirjoituksia 1930-luvulta, ne ovat lähes sanasta sanaan samanlaisia kuin Tynkkysellä.
Ja rasistisen vihapuolue perussuomalaisten omistaja, ulkoministeri Soini piileskelee tietysti taas asiassa, onhan hänen mielestään kyse jälleen vain "yksittäistapauksesta ja kahdeksan äänen varavaltuutetusta"??!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski
Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi1888107Perussuomalaisten Jani Mäkelä ihailee suunnattomasti Maduroa
Janin mukaan Suomen hallituksen pitäisi tuomita diktaattorin ja huumelordin tuominen oikeuden eteen.85838Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia
ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä1455574Vasemmistoliiton Minja Koskela ihailee suunnattomasti Maduroa
Minjan mukaan Suomen hallituksen pitäisi tuomita vasemmistodiktaattorin ja huumelordin tuominen oikeuden eteen. https:/1684418Persuilla paniikki, kun diktaattorit yksi kerrallaan kaatuvat
Hallapersut halusivat sivarineidostaan sotilasjuntan komentajan Suomeen, jotta persuaatteen mukaiset puhdistukset olisi123097Huuto yltyy persujen piirissä Venezuelan johdosta.
Kohta kakofonia yltyy kun persut tajuavat mitä Venezuelassa tapahtui. Von den Leydenki jo kipuilee kuten persut EU:ssa y742904Vasemmistolaiset venäjämieliset kitisee jenkkien iskusta Venezuelaan
kuten teki Yle-ykkösen uutisetkin eilen, ja avuksi haettiin taas vasemmistoproffa Koskenniemi paasaamaan - vanha kääpä.172657- 2902546
Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin
🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu1502429Yhdysvaltain hyökkäys Venezuelaan on YK:n peruskirjan mukaan laiton hyökkäyssota
Oman sävynsä tähän tuo vielä se, että hyökkäys kohdistettiin nimenomaan valtiojohtoa vastaan. Toki, kun tavoitteena on v5892249