Miksi terroristit eivät tapa poliitikkoja?

Knowhowto

Olisi paljon tehokkaampaa valita kohteeksi valtaa pitäviä kuin tavallisia ihmisiä.

5

180

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Uberalles

      Niin, silloin poliitikkojen teennäisyys surunvalitteluista jäisi pois kun läheinen työkaveri listittäisiin. Nythän ne ovat vain sitä massaa, lukuja tylsässä muistiossa.

    • totaalinenvaltio

      Terrori on kytköksissä politiikkaan, politiikkojen junailema yhteiskunta.
      Pohjoiskorea ei kärsi terrorismista, kaapuilijat ammutaan välittömästi.

    • kusetusta

      Sen takia, koska ne ovat itse terroristeja, jotka ovat suunnitelleet nämä kaikki iskut. Osa iskuista on täysin lavastettuja ja ihmiset on ostettu sinne näyttelemään milloin mitäkin ja esittämään lapsensa menettänyttä vanhempaa tai silminnäkijää. Media kusettaa meitä kaikkia, sillä Suomen valtamedia kopio uutisensa suoraan isoilta ylikansallisilta kattoyhtiöiltään, jotka ovat täysin satanistisen eliitin hallussa. Eliitti ajaa yhdessä koko maailmaan Uutta Maailmanjärjestystä ja on itse iskujen ja suurimpien sotien suunnittelijoita. He käyttävät samaa taktiikkaa kuin esim. Natsit. Ensin otetaan aselait, joissa kansa luovuttaa terrorismin pelossa aseitaan pois, jotta ne eivät olisi uhkana. Sitä ennen järjestetään joko lavastettuja tai oikeita (mutta valehdellaan kaikki muu paitsi tapahtuman todellisuus). Sitten alkaakin rajummat otteet, jossa vallankäyttö lisääntyy ja yksilönoikeudet viedään hiljalleen. Natsi-Saksahan alkoi juuri niin. Se oli täysin satanistinen alusta asti. Ihmiset eivät tajua etsiä tietoa muualta ja kyseenalaistaa "uutisia". Roskaa ja kusetusta!

    • nuke_em_all

      Vai oliskohan vain sittenkin niin että poliitikkoja vahditaan ja suojellaan tarkemmin kuin tavallisia vähäarvoisia ihmismassoja. Keskimääräinen terroristihan on tyhmä kuin saapas. Mieti nyt, räjäyttäisitkö itsesi jonkin liuhuparran käskystä. En minäkään. Ei se imbesilli terroristi pääse edes lähelle sitä korkea-arvoista poliitikkoa kun se on jo niitattu ja suolattu.

    • eikaikkialla

      Irakissa, Afganistanissa, Syyriassa ja muualla terroristien iskut kohdistuvat usein politiikoihin, poliiseihin ja muihin valtaapitäviin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hyvää syntymäpäivää Sanna 40 vee!!!!

      ᕼᗩᑭᑭY ᗷIᖇTᕼᗞᗩY Sister ❣️🥰 🎉🎂✨🍰🥳 🥳🎂🥂 🎉🎊🎁🎈🎂
      Maailman menoa
      136
      5816
    2. Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?

      Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san
      Ikävä
      396
      2619
    3. Kerro kaivattusi etunimi

      Miehille..
      Ikävä
      135
      2561
    4. Persut rahoittavat velkarahalla rikkaiden ökyelämää

      Minkä vuoksi persut eivät leikkaa rikkailta, joilla on maksukykyä? Tuskinpa tuo persujen käytös saa Suomen kansalta hyv
      Maailman menoa
      10
      2100
    5. Onhan tää tyhmää ajatella sua kun tuskin ees muistat mua

      Hyvää yötä sinne jonnekin. 💔
      Ikävä
      14
      1610
    6. Kerro kaivattusi etunimi

      Naisille
      Ikävä
      68
      1222
    7. Veronmaksajat kustantavat yrittäjien eläkkeitä jo yli 500 miljoonalla

      Suomalaista yrittäjää ei kommunistista erota. Aktiivisen "yrittämisen" maksattaa yritystukina yhteiskunnalla, ja vieläpä
      Yrittäjyys
      1
      1081
    8. Kun ei numeroa

      niin en edes voi viestittää, et suunnitelmiin tuli muutos. Ikävä on, ja kasvaa vaan🤍
      Ikävä
      10
      1072
    9. Mikä musta tekee

      Oikein haluttavan sun silmissä? Mä en ymmärrä. Parasta aika mennyt ko ohi 😃
      Ikävä
      52
      948
    10. Millainen on

      Ihanne kumppani
      Ikävä
      82
      875
    Aihe