EU on Baabelin torni

Jokainen tavisjärjellä varustettu sen tajuaa. Asia vain halutaan kieltää.
Islamisaatio on paholaisesta!

http://sley.fi/mediakirjasto/28260/baabelin-torni
468
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Islamhan pyrkii juuri päinvastaiseen. He haluavat kaikkien puhuvan samaa kieltä, arabiaa.

EU:n huonous taas ei liity uskonnollisiin kuvitelmiin Baabelin torneista mitenkään.

Äänestä

Minkä takiaa lienee EU Uuden Jerusalemin kokoinen!?

Äänestä

EU saattaa olla ennemminkin se portto, josta ilmestyskirja puhuu (Ilm. 17:1-2).

Äänestä

Baabelin tornin hajoittaja oli ihmeellinen narsisti: minä, minä, minä. Kun ihminen alkoi kehittyä 'liikaa' nin ne oli pakko hajoittaa ja kielet sekoittaa etteivät pääsisi kehittymään liikaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


islamisdevil kirjoitti:

Jokainen tavisjärjellä varustettu sen tajuaa. Asia vain halutaan kieltää.
Islamisaatio on paholaisesta!

http://sley.fi/mediakirjasto/28260/baabelin-torni

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu