Rajaportin sauna

Onko kokemuksia viime aikoina Rajaportin saunasta? Näyttävät nostaneet taas hintoja. Onko löylyt vielä hyvät kuten ennenkin?
95524
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Keväällä kävin, ja löylyt olivat ennallaan. Hintataso ei ole kova verrattuna Helsingin yleisiin saunoihin.

Äänestä

Muuten ok, pahalta haisevia vaatteita pukuhuone täynnä, varmaan Pispalan suihkottimista puutaloista? Känniläisiä ei tahdo jaksaa kuunnella kun menee rentoutuun, niitä on aina jokunen yleensä viikonloppuisin. Sitten kun sattuu hlö jota muija pompottaa kotona ja pomo työpaikalla päteen löylynkestävyydellään niin kukaan ei oikeasti nauti, näitä riittää.
Kiva paikka kaikenkaikkiaan ja muistoja herättävä.

Äänestä
  • Olipa hassu kommentti,ensin haukut sitten kehut.Oliskohan aika vaihtaa saunaa.Uskomatonta.Tätähän yleinen sauna on nimen
    omaan,hajuja erilaisia ihmisiä.Homma sähkösauna kotiisi,siellä ei
    haise muut,kuin sinä.

    Äänestä

ja saat satiaiset ja jalkasienet samalla rahalla, kuinka joku voi mennä tollaseen paskakasaan tänäpäivänä.

Äänestä
  • On tullut käytyä,vai mistä tietosi lienee peräisin,joko taudit ovat
    parantuneet.

    Äänestä

Hirveet hinnat!! siitä että jokainen vuorollaan kertoo missäpäin on parhaat löylyt ja eu.n matupolitiikkaa.
aina pitää muistaa eurolla korottaa.On olemassa myös 10-20-50 centtisiä.

Äänestä

Hinta ja hinta, muutahan ei trelainen kysy, teet mitä tahansa ja kerrot innoissasi niin näytönsäästö ilmeellä trelainen kysyy: mitä makso?

Säästä alkoholissa, tupakassa ja nuuskassasi.....

Äänestä

Ei missään ole samaa tunnelmaa kuin Rajaportissa. Sen saunan seinät ovat nähneet sisällissodan, sotavuodet 39-45 ja Suomen nousun sekä Tampereen teollisuuden alasajon. Loistava paikka ja pitäkää siitä hyvää huolta!

Äänestä
  • Juu niin on, asiakkaat kun vain saisi vaihdettua, ovat ajatusmaailmaltaan samoilta vuosikymmeniltä negatiivisuudessaan, ei sitä valitusten ja narinan määrää viitsi oikein enään kuunnella kun yrittää rentoutua ja nauttia.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pispalanharju kirjoitti:

Onko kokemuksia viime aikoina Rajaportin saunasta? Näyttävät nostaneet taas hintoja. Onko löylyt vielä hyvät kuten ennenkin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu