Löytyy täältä: http://www.uudetpikavipit.net/ilmaiset-lainat/
Lainaa voi siis saada ihan oikesti ilman korkoakin.
Lainaa voi siis saada ihan oikesti ilman korkoakin.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 25
Vanhimmat
Näistä ja vain näistä paikoista voi uusi asiakas saada korotonta ja kulutonta ensilainaa. Kaikki linkit ovat affivapaita.
https://www.ferratum.fi/pikavippi (Ferratum Finland Oy)
https://www.vivus.fi/ (4finance Oy)
http://www.eurolimiitti.fi/ (J.W.-Yhtiöt Oy)
https://www.limiitti.fi/ (Tact Finance Oyj)
http://www.suomilimiitti.fi/ (J.W.-Yhtiöt Oy)
ja täältä lainaat turvallisesti: simplia.fi
Myös Suomen tililuoton ensilaina on koroton ja kuluton http://www.vippii.net/ilmaiset-ensilainat/
Olen hakenut korottoman vipin ferratumilta viime vuonna, voinko siis hakea sen nyt uudestaan?
Osoitteessa oli vikaa.
Oikea osoite on: https://www.ferratum.fi/
Mitä+ihmettä..+Ei+kai+maailma+näin+sekaisin+ole..?
Kuka+sijoittaja+laittaa+rahansa+0%+tuotolla+yhtään+mihinkään.
Te+jotka+olette+näitä+kokeillut,+niin+kertokaa+avoimesti+mitä+se+oikeasti+maksaa.
Veikkaisin+jotta+koron+jos+vetää+nollaan,+niin+käsittelykulut+on+per/kk+5-15€+luokkaa.
Nää korottomat ja kuluttomat lainatuotteet ovat sisäänvetotuotteita.
Tuo koroton pikavippi vivukselta on tosi kallis jos sen hakee vanhana asiakkaana.
Riippuu paljon lainasummasta ja laina-ajasta. Viisikymppiä Vivuksella viikonlopun yli maksaa 4 euroa. Se ei ole absoluuttisesti paljon.
totta tämäkin
Minä+en+ymmärrä+tälläistä+ajattelutapaa+ollenkaan.++Tuo+4+euroa+on+8+%+summasta+ja+vain+viikonlopun+yli.+Jos+henkilöllä+ei+itsellään+ole+sellaista+summaa+kuin+50+euroa,+on+tuo+ihan+järkyttävä+maksu.+Vieläpä+jos+se+menee+baariin,+eli+kankkulan+kaivoon.+
Harvoimpa+on+tapaus,+että+jos+perjantaina+ei+ole+50+euroa,+mutta+sitten+maanantaina+onkin+54+euroa+maksaa+takaisin.+Eli+tuon+50++euron+maksaminen+lykkääntyy+ja+tuo+kauhea+korko+vaan+jyllää.+Jos+tuo+4+euroa+on+maksu+kolmelta+päivältä,+tekee+se+viikossa+n.+9+euroa+ja+kuukaudessa+n.+40+euroa.+Vuotuinen+korkoprosentti+luokkaa+5000+%.+JÄRKYTTÄVÄÄ!+
Tälläisiä+vipejä+ottaa+varmaankin+pääsääntöisesti+ihminen+joka+on+p.a.,+eikä+mitenkään+suunnitelmallinen.+Mietipä,+mikä+maksu+siitä+kertyy,+jos+maksu+viivästyy,+niinkuin+se+varmaan+usein+viivästyy.+Vieläpä+jos+tämä+ei+ole+ainoa+vippi...
Laskeppas huviksesi olutpullon todellinen vuosikorko. Se vasta JÄRKYTTÄVÄ onkin. Samoin kuin tupakka-askin.
Samaa mieltä. Siksi en polta, ja erittäin harvoin alkoholia. Yhdenkään vähävaraisen ei pitäisi noita käyttää, koska se raha voi laittaa paljon järkevämpään, kuten esimerkiksi ruokaan, sähkölaskuun tai vuokraan.
Jees, tuli napattua koroton laina.
upeeta, mahtavaa
Kertoisitko hieman tarkemmin kokemuksistasi korottomasta lainasta?
Muista ainaa simpliaa niin ei tarvitse köyhtyää. Osoite sivu on fi eli firma löytyy tarvittaessa lähempää kuin ch.
Simplian sivulla oleviin halpoihin lainanhintalaskemiin ei kannata yhtään luottaa, jokainen lainanmyöntäjä päättää korostaan itsenäisesti. Simplia kerää vain tietosi, tekee kyselyn Asiakastiedon lainakyselyjärjestelmään, varastoi saamansa tiedot 2 tai 5 vuodeksi ja myy "yhteistyökumppaneilleen".
Taidat olla vähän simple, kun et ymmärrä simpliaa.
Mitä ymmärrettävää tuollaisessa "palvelussa" on, joka ei kehtaa ilmoittaa edes y-tunnusta, osoitetta tai firman nimeä =) Kuka tahansa ulkomaalainen voi rekisteröidä .fi tunnuksen firman avulla =)
Tuo simplia ja guru.ch molemma huijareiden tekosia, ei jatkoon.
Juuri näin =)
Ilmainen pikavippi on paras pikavippi!
Minä olen aina ollut pikavippejä vastaan, mutta nyt olin tilanteessa jossa on pakko saada nopea laina. Tietenkin hain juuri näistä paikoista, josta sen saa kuluitta. Ilman näitä korottomia lainoja olisin ollut mieluummin vaikka syömättä =)
Kuluton laina "säästi" minut kalliin lainan hakemiselta.