Partalapset notkuvat juomassa kaljaa penkeillä!

Pitkin kauhavaa. Koskaan en ole nähnyt noin paljon nuoria miehiä kittaamassa kaljaa entisessä kotikunnassani.
15646
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Rahaa kerjäävät. Toki pitää poikia avustaa jotta saavat kaljaa.

Äänestä

Eihän muslimi juo kaljaa, sehän on alkoholia, jos juo niin sitten syö pekoniakin???
jos ne on niitä alaikäisiä, niin ilmoitus lastensuojeluviranomaisille ja tolleen

Äänestä

Tuo on sitä suvakkien toivomaa kotouttamista.!

Äänestä
  • Kaupassa pitäisi olla tutteja samassa hyllyssä missä kaljaakin LAPSILLE.

    Äänestä

  • Kyllä ne kuule ryyppää siinä, ku kantaväestökin! Ainut ero on siinä, että nämä Mekkaan päin kumartavat tulevat kuin rotat koloistaan auringon laskettua ja alkavat juomingit vasta silloin!!

    Äänestä

Partalasten kasvatusopas ja kotimaahansa paluun helpottaminen.
Näille on tullu vokis sellanen käsitys, että heitä kuuluus jokaasen suomalaisen hyysätä ja nöyristellä.
Älä tee niin, vaan aina jos on matut julkijuopottelemassa ja notkumassa.
Tuijota niitä vihaisesti aina ohi mennessä. Siis aina.
Toki voit pysähtyä nuhtelemaan niitä suusanallisesti, mutta eihän ne sua ymmärrä, mutta osoita alkoholijuomia ja sano "Haram" syntiä.
Niillä tulis edes vähän vaivaantunu olo.
Näin me kaikki voimme omalla käytöksellämme näyttää niille etteivät ole tervetulleita.

Äänestä
  • Good point!

    Äänestä

  • Tosiaan voimme näyttää mallia ja olla aina selvinpäin.

    Äänestä

Mene ja tarjoa pekonia niille. Kyllä lähtee.......

Äänestä

Muslimit himoitsee viinaa ja 10 vuotiaita lapsia. Saatanan sairasta sakkia.

Äänestä

Nautitaan nyt vaan tästä monikulttuurisuudesta. Kukaan normi ihmiben ei halua muuttaa Kauhavalle ja moni haluaa täältä pois!

Äänestä

Perustaasivat sinne vokkiinsa oman upseerikerhonsa osuuskuntaperiaatteella, ei tarttis lähtiä kylille aiheuttamaan närkästystä. Ensimmäisen Irakilaisen baarin nimi suomessa on joku näistä kolmesta. 1. ullatus ullatus 2. voimavara 3. Alla_huAk_Bar

Äänestä

Jos se baari LSK:n alueelle tulee, niin nimi on luonnollisesti
4. Kaato-paikka
järjestyshenkilöt ja punaliiviset tarjoilijatkin olisi omasta takaa.

Äänestä

Esimerkki oman Baarin tarpeellisuudesta, vois rakentaa johonkin kellaritiloihin yms. pommisuojaan
Poksahtelee ne shampanjapullojenkin korkit, kun alkaa tulla myönteisiä päätöksiä turvattomuutta tuoville turvapaikanhakijoille
ravintolahyökkääjä on Herrmannin mukaan 27-vuotias syyrialaispelkuri, joka oli saanut kielteisen turvapaikkapäätöksen vuosi sitten.
http://www.iltasanomat.fi/ulkomaat/art-2000001226353.html

Baarin nimi vois olla Kabuul-Kaboom

Äänestä

Heh, Jungner oli taas niin oikeassa

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Entisaikoja kirjoitti:

Pitkin kauhavaa. Koskaan en ole nähnyt noin paljon nuoria miehiä kittaamassa kaljaa entisessä kotikunnassani.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu