McLarenin raportti venäläisestä dopinggista paljasti systemaattisen dopingkulttuurin. Saman palastiksen kepun pula-ahon johtamasta hiihtoliitosta teki päävalmentaja Kyrö. Kepu-vetoisen hoihtoliiton doping-kytkennät johtavat ml-kepun ikuiseen ystävyysparatiisiin, joka on parhaillaan kompastunut,hiihtoliiton tapaan, skandaalin häpeään.
Milloin aho tunnustaa ?
9
95
Vastaukset
- Muistuu.mieleen
Oliko Aho hiihtäjä ?
Jos oikein muistelen taisi lyhyempiä matkoja hiihtää, aina 15 km asti.
Pärjäsikö, sitä en muista, muistatko sinä ?- OsuiKohdalleen
Oli, oikea ihmehiihtäjä. Hävisi jokaisen kisan, ajoi työnantajat konkurssiin ja on nykyään siirtynyt putlerin pankkiin...oikea kantakirja-broileri-keupulisti.
OsuiKohdalleen kirjoitti:
Oli, oikea ihmehiihtäjä. Hävisi jokaisen kisan, ajoi työnantajat konkurssiin ja on nykyään siirtynyt putlerin pankkiin...oikea kantakirja-broileri-keupulisti.
Mutta vain lyhyillä matkoilla kansakoulusta. Keskikouluvuosinaan Ikäkausikisoissa Aho harrasti korkeushyppyä ja seiväshyppyä.
- TUL_
Samoihin aikoihin kun Louekoski ja muutkin demarit luulisin.
- Alastulo.oli.varma
Lipponen oli muistaakseni mäenlaskija?
Isona köriläänä sain hyvän vaihdin mäessä,
siihen sitten vain kämmenet levitti siiviksi.- Kas.siinäpä.pulma
Pystyyn_kuollut kirjoitti:
Vesipalloilija se oli. Laji jossa on helppo tehdä vastustajille erilaista jäynää.
"vesipallo" ?
vai "pallo vedessä" ?
"Ottelupallo" -VESIPALLOSSA.
- nyteikoskaan
Aho on paatuneena K-linjan miehenä oppinut venäläiseen tapaan valehtelemaan ja syyttämään muita.
Yhtä systemaattista on doping huippu-urheilussa olipa maa mikä tahansa.
Yksi ilmiantaja, loikkari sepustellus nuo tarinat, ja ne niellään sellaisenaan. Selitellään reikiä labran seinissa josta kusipullot liikkuivat, ja vaihdettiin "puhtaat" kamat sisälle, kuitenkaan kukaan ei ole osannut kertoa, miten ne näytepullot ja sinetit saatiin auki ja kiinni, niin etteivät näyttäneet avatuilta. Suomen oma sössödottajakin totesi vain, että kyllä Venäläiset osaa, siis koko muun maailman nerot eivät, mutta Venäläinen kyllä osaa. Uskottavaako, no ei tasan ole ja taas on suomen mulkut huutamassa Venäjää boikottiin asiasta, jota muut maat huippu-urheilijoilleen suorittavat samalla tavalla, mutta eivät osaa kusipulloja seinään poratuista reijistä . . . . . . ;)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!
"Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti24745359Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.
KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!3111240Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %
Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy20710873Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta
Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump369711Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.
IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla858528Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija
https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua2236511Pirjo sanoi Esalle
Painu sinä Esa hevonvittuun... johon Esa? Laittakaapa ehdotuksia. # ==================== # APUFUNKTIO: satunnainen kok03210Jos mä joisin
Itteni känniin nyt, voi olla että mä tunnustaisin sulle kuinka ihastunut oon ollu suhun viimeiset 2 vuotta. Eikä mua pys302239- 371639
Koulu-uhkaus.
Meinaatteko päästää lapsenne kouluun, niin kauan kun tämä uhkaaja siellä myös on? Tekijä on kaikilla tiedossa.261510