Isis terroristi vaan, se " Omatoiminen ja itseoppinut Terroristi ", mielenvikainen ja koulukisattu Iranilainen . Ylehän ei millään lailla osaa yhdistää tuota Iranilais taustaista Islamin aiheuttamaan mielenvikaisuuteen. Isis terrorihan on Ylen mielestä sitä suvaittavampaa ja hyväksyttävää terroria. Että silleen.
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Suomen uusi koulutus YLEN johdolla:
https://www.youtube.com/watch?v=U2tT_3dsgKA
Mossad järjestää!
Rönkäkin+oli+ihan+tohkeissaan+uutisissa,+kun+tappaja+ei+ollutkaan+100%+varmuudella+isis+mies.
Niin+oli+illan+uutisissa+oikein+nauratti+äijää+uutista+lukiessa.++No+tuo++100+%+prosenttiisuus,+on+hieman+epävarma+kun+syntyperä+on+tiedossa+voihan+sitä+johdattaa+tutkijoita+harhaan+rekvisiitalla+jota+löytyi+asunnosta+.+Että+silleen.
No nyt se Yle selittää, että mielenterveysongelma on pahempi tuolla Iranilaisella muka Breivikin ihailijalla, kun aidolla Isis muslimi terroristillä jolla se mielentervysongelma on asiaa lieventävä seikka ja jopa suvaitsemis etuna suvakkien mielestä. Että silleen.
Kyllä Sanna Ukkola oli "äimän käkenä" kun eritysiasiantuntija ja muslimi Alan Salehzaden latasi tulemaan totuuksia, jotka jonkun suomalaisen esimerkiksi Halla-ahon lausumina olisivat johtaneet KKO:een. Enää ei puutu muuta kuin hoopoakatemian esityisasiantuntijan haastattelu, jossa pohditaan Halla-ahon kirjoitusten vaikutusta ja mahdollisia yhteyksiä Munchenin ammuskeluun.
Sanoihan tuo erityisasiantuntija, että Suomessakin on odotettavissa noita terrori-iskuja eri Islamilaisten suuntausten edustajien tekeminä toisiaan kohtaan. Sehän ei tietysti haittaa mitään niiden mielestä, että siinä sivussa kuolee myös Suomalaisia ? Että silleen.
No onhan se nyt paljon vakavampi rikos tehdä joukkomurha Breivikin innoittamana - joka tappoi vajaa sata - kuin käyttää innoituksenaan Muhamettia, joka murhasi tuhansia!? :)
Suvakkilogiikkaa!
Omatoiminen 2-polven maahanmuuttaja ampui toisia maahanmuuttajia. Onko sille jo oma termi?
Onko siis niin,että maahanmuuttajilla on ns nokkimisjärjestys. Esim ,mitä vaaleampi olet, sitä arvokkaampi? Uhrithan olivat luultavasti ampujaa vaaleampia ,3 kroatiasta, kreikkalainen ja muutama turkkilainen.
Juu nyt onkin suvakeilla vähät aivosolut ylikierroksilla että miten selittää parhain päin rasistimamu!? :)
Tähän mennessä vaikuttais siltä, ettei ne edes yritä, vaan päteväks meriselitykseks tuohon tekoon passaa pelkästään se, että kyseessä EI ollut ISISin innoittama tai siihen liittyvä teko?! :)
Yksittäistapaus loppuunkäsitelty, maailmassa kaikki hyvin taas seuraavaan yksittäistapaukseen saakka, ainiin! Ja emme saa antaa pelolle valtaa! :) Je suis mouton! *bääää bäää*
Näm suvakit ei vaan halua ymmärtää että tämä multikulttiagenda levittää kaikkea islam-terrorismia kaikissa sen eri muodoissa kuten tämä Muncheninkin tapaus osoitti.
Sitten kun koittaa se päivä että näihin terroritekoihin aletaan vastaamaan lännessä väkivallalla,pitää muistaa että se johtuu ainoastaan islam-terrorismista.
Niin, ilmeisesti nyt pitäisi siis olla iloinen, että aivan yksittäisetkin musulmaanit alkavat ammuskella silmittömästi, ihan ilman yhteyksiä jihadistiverkostoihin. Jee.
Koulukiusattu mm.
Näinollen "systeemin uhri?"
Kohta tulee Ylen TV1 uutiset jossa on taas hyvät selitykset " Rauhanuskonto ei liity mitenkään asiaan ". Että silleen.