Johtaja on vaihdettava!

EprsAnj

Soinin kaltainen itsekäs typerys on kaiken hyvän syöpä!

7

117

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kieroista.kieroin.Timppa

      Sanotaan, että piru kulki silloin vielä polvihousuissa, kun Soini puukotteli jo täysillä uskollisimpia tukihenkilöitään puukolla selkään?!

    • saittemitätilasitte

      Keto yritti vaihtaa puheenjohtajaa jo 2013 Joensuussa syyt olivat samat.

    • sinällään.hyvä.kun

      Persut painuvat Soinin mukana pohjaan.

    • Oinonenonhiljaa

      Takuueläkkeen tuplanousu ja Yleveron poisto

      = mukava summa kukkaron setelliosastolle

      • PiikkionKiinni

        Unohditko tahallaan Toimeentulon siirtymisen kelaan ?


    • PersujaEiTarvita

      Soinihan on yhtä kuin puolue, muut siinä ympärillä ovat vain hyödyllistä rekvisiittaa. Kun puolueen ainoa yhteinen nimittäjä on puoluetukien yksityistäminen Soini-säätiöön, puheenjohtajan vaihtaminen merkitsee käytännössä puolueen alasajoa. Persuissa pyörivällä opportunistiporukalla ei ole yhteisiä tavoitteita tai ohjelmaa, joiden takana olisi laaja kannattajajoukko. Uudella puheenjohtajalla on mahdoton tehtävän, sillä Soinin nousu nykyiseen asemaansa on vaatinut paitsi tuuria myös aikakauteen sopivan persoonan ja markkinointikeinot. Jotta sekalaiset pienryhmät voisivat uskottavasti uuden puheenjohtajan taakse, tarvittaisiin puheenjohtajalta niin ylivoimaisia ominaisuuksia, ettei sellaista tule löytymään.

      Persujen tärkein tehtävä, vanhojen rakenteiden hajottaminen, on toteutunut. Siitä ei kuitenkaan ole seurannut tavallisille ihmisille mitään hyvää, päinvastoin. Persujen lupausten ja muun mölinän takana ei ollutkaan mitään suunnitelmaa tai päteviä ihimisiä viemään sitä eteenpäin. Persut ovatkin osoittautuneet kaikilla tasoilla asiantuntemattomiksi, osaamattomiksi ja kokemattomiksi, joiden vaikutus on ollut yksinomaan negatiivinen Suomen ja suomalaisten kannalta.

      Tuote on mahdoton markkinoitavaksi näillä näytöillä. Se on menoa nyt, persut.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      76
      4558
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      109
      3803
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      149
      3531
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      44
      2004
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      71
      1928
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      89
      1239
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      128
      1078
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      137
      1003
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      57
      943
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      25
      857
    Aihe