Jos tulee vieraspaikkakuntalainen esim.hovin terassille ni voi jeesus mitä katseita siihen luodaa, jos ei ny satu oleen joku missi. Ja ne katseen luojat kyl sais kattoo itte peiliin. 😐 nii juntteja mut muka niin vastuttomia gentlemanneja 😒
lapualaiset on ylpeitä
ainpitanypohj
12363
2Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Tarkoitat varmaan vastuttamattomia Gentlemanneja !
Mä olen iso ja komee. Mä istun, missä mä haluun. Muut istuu, mihin ne mahtuu. Lapualaaset on pikku poikii muhun verrattuna. Sama juttu Lapuan nakkikioskilla. Mä oon nurmoost. :)
Eikös uusimmassa kummelin leffassa ollu kuvaus Nurmoolaisista ja etelä-pohjalaisista yleensäkkin...
Ei sielä ketään kattota, kaikki niin jeesuksen juovuksis ettei kukaan mitään edes näe.....
voiko täältä muuta orottaakaan kun on maineensa veroinen.
ei oo pakko tulla hovin terassille paree sellaase mennä vaikka abchen.Lapuan naiset
on tunnetusti komeita.............
Kyllä jokku juntit abc:llakin mulkoilee niskakarvat pystys ulkopaikkakuntalaasia. Uhoolevat sitten jälkeenpäin keskenään, kuinka olisi voitu vetää turpaan sitä tuntematonta jaffapullon ostajaa.
Ristuksen juntiiiiit!!!!!
tarina pöydät on jo varattu niin kattoo mihin istut täällä.
Vieläkös se lyhytkasvuunen isoopäinen uhooja asuu lapualla? Siis se joka selevinkipäin kävelöö miäheltä kaupaskin muiren päälle, ja yrittää pitää hartiat mahrollisimman leviällä, osuakseen muihin tahallaan. Onko jo rauhoottunu vai uhuaako viälä kylillä?
Kyllä noita isoo päisiä Lapualla piisaa, mutta ei oikeen viälä seleviä kuka niistä.
Luhurikasta saa tänään ...
oon seinäjoelta istun ja seison kuten haluan oon vielä komeampi hahhaaa