Kaduilla, toreilla, saunoissa ja taukotiloissa yleinen ilmapiiri ja vastenmielisyys muslimimiehiä kohtaan on kireä jopa naisilla, äideillä ja mummoilla. Asioista puhutaan hyvin voimakkaaseen sävyyn. Muslimit ovat itse aiheuttaneet tilan jonka he ovat luoneet jo kotimaassaan. Kaikilla tuntuu olevan selvää että Anarkistien" työntäkää suomi perseeseen" joukkoon ei kukaan tervejärkinen kaipaa ja kotiädit ihmettelevät miten tunkeilijamies on voinut jättää perheensä sodan keskelle ja täällä salakuvailee minihameteinejä..jostain syystä media antaa kuitenkin päinvastaista kuvaa.. He ovat pieni joukko junknereita jotka kuvittelevat olevansa älymystöä..
Yleinen ilmapiiri heikkenee
Thisisrape
155
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Tuo on niin totta, ihmiset polttaa käpynsa jostain perkeleen vääränväsisistä nilkkasukista. Heijastuuko se pelko ja avuttomuus, kun ei mitään voida tehdä kuin mennä vaan euvoston teuraaksi ja menettää itsenäisyytemme sitten kaikenlaiseen joutavaan vihapuheeseen.
Jossain ulkomailla saisi olla joku foorumi, minne edes rehellisesti muuhun maailmaan voidaan jatkossa edes tiedottaa, jos täysi pohjois-korealainen puheen kieltäminen vielä toteutuu.